V sobotu od 14.30 hodin mohou fanoušci Břidličné povzbudit svůj tým v boji o důležité body do tabulky krajského přeboru s týmem Petřkovic. V I. B třídě ve stejnou dobu nastoupí předposlední Úvalno doma proti Velkým Heralticím a poslední Jindřichov se střetne s Velkými Hošticemi. Hrát se budou také zajímavá utkání okresních soutěží.

V nedělním programu bude od 14.30 hodin tahákem šlágr kola krajského přeboru, kde se bude hrát o špici tabulky mezi domácím FK Krnov a MFK Vítkovice. Důležité utkání I. A třídy se bude hrát v Bruntále, kde Olympia Bruntál přivítá od 14.30 hodin Markvartovice. Dohrávat se budou utkání okresních soutěží a tak příznivci mají z čeho vybírat.

Krnovští fotbalisté přivítají Vítkovice a věří v úspěch

Jednoho veletěžkého protivníka mají za sebou, teď je čeká druhý. Krnovští fotbalisté zdolali v minulém kole krajského přeboru vedoucí Jiskru Rýmařov na jejím hřišti. V neděli přijede do Krnova druhý z horkých adeptů na postup do divize, celek MFK Vítkovice.

Vítkovickým zatím patří druhá příčka v tabulce soutěže, právě za Rýmařovem, oba celky ale nasbíraly shodný počet šestadvaceti bodů. Krnováci na čtvrté pozici se už na špici bodově dotáhli, společně s Pustou Polomí mají o jediný bodík méně, než vedoucí duo. Nedělní soupeř Krnova zdolal v minulém kole těsně Břidličnou, ale měl namále.

Do Krnova přijede ostravský celek jistě s touhou zvítězit. Domácí kouč Petr Hrdlička ví, že jednoduché to jeho chlapci mít rozhodně nebudou. „Těžký zápas to bude, s tím počítáme. Oproti utkání v Rýmařově budeme mít výhodu domácího prostředí. A doma se nám docela daří, každopádně se ale musíme na soupeře pořádně připravit," povídal trenér FK Krnov.

Krnovští samozřejmě celý týden pilně trénovali. „Hodně času jsme věnovali hernímu postavení a také přechodu ze zadních pozic do útoku. Právě přechod do útoku chceme ještě zrychlit, protože někdy nám to hodně dlouho trvá a soupeř se stačí zformovat," uvedl Petr Hrdlička a dodával: „Na poslední trénink před zápasem, v pátek, si necháváme standardní situace."

Vítkovičtí svou silou budí respekt a krnovský kouč to nepopírá. Věří však v úspěch. „Bezesporu je to kvalitní tým, o čemž svědčí i jeho postavení v tabulce. Je to taky kromě nás jediné mužstvo, které dokázalo vyhrát v Rýmařově. Mají zkušený kádr, který je doplněný šikovnými mladíky," snažil se rozebrat soupeře Hrdlička a pokračoval: „Netuším, v jaké jsou aktuální formě, nestudoval jsem je."

A co by podle krnovského lodivoda mělo vést k úspěchu? „Důležité bude odrazit jejich počáteční nápor, se kterým na nás podle mě vyrukují. Pak už by to měl být vyrovnaný zápas. Myslím, že rozhodne jeden gól," uvažoval nahlas Petr Hrdlička a ještě přidal, s čím by chtěl na protivníka vyrukovat jeho tým:

„Nechceme opustit tu naši hru, která nám přináší úspěch. Budeme zase využívat našich rychlých krajů, to platí na všechny. Zaslechl jsem, že Vítkovice chtějí osobně bránit Marcela Cudráka. Osobka vyžaduje velkou fyzickou kondici. Marcel je podle mě nejrychlejší hráč v celé soutěži. Nemyslím si, že soupeř někoho tak rychlého má," dodával trenér Krnova.

Domácí celek by měl být až na dvě výjimky kompletní. K dlouhodobému marodovi Lukáši Miturovi přibyl Ondřej Šmíd. „Ondra má problémy se zády, a tak absolvuje vyšetření v nemocnici. Objevilo se to u něj už jednou, dá se říct, že to přechodil a teď už to nechceme zanedbat. Ještě nevíme, co s tím přesně má," objasnil Petr Hrdlička.

Krnovští fotbalisté vyběhnou na svůj trávník proti Vítkovicím v neděli od 14.30 a věří v co největší podporu fanoušků.

Sobota 2. listopadu

Krajský přebor

Břidličná - Petřkovice (14.30)

I. B třída

Úvalno - Velké Heraltice (14.30), Jindřichov - Velké Hoštice (14.30)

Okresní přebor

Lichnov - Staré Město (14.30), Stará Ves - Osoblaha (14.30), Nové Heřminovy - Horní Benešov (14.30), Vrbno - Karlovice (14.30), Chomýž - Světlá Hora (14.30), Brantice - Zátor (14.30)

III. třída skupina A

Slezské Pavlovice - Krásné Loučky „B" (14.30), Vysoká - Hošťálkovy (14.30), Liptaň - Janov (14.30), Holčovice - Město Albrechtice „B" (14.30), Třemešná - Rusín (14.30)

III. třída skupina B

Razová - Velká Štáhle (14.30), Milotice - Široká Niva (14.30), Ryžoviště - Leskovec (14.30), Lomnice - Zátor „B" (14.30), Moravskoslezský Kočov - Dvorce (14.30), Dětřichov - Svobodné Heřmanice (14.30)

Krajský přebor dorost

Olympia Bruntál - Ostrava-Jih (12.00 starší a 10.00 mladší)

Krajská soutěž dorost

Vrbno - Město Albrechtice (12.15)

Okresní přebor starší žáci

Třemešná - Slezské Rudoltice (12.00), Chomýž - Juventus Bruntál (12.00), Lichnov - Bohušov (12.00), Brantice - Zátor (12.30), Holčovice - Karlovice (12.30), Jindřichov - Horní Benešov (12.45), Rýmařov - Osoblaha

Okresní přebor mladší žáci

Krásné Loučky - Světlá Hora (10.00), Úvalno - Slavoj Bruntál „B" (12.00), Břidličná - Rýmařov (14.30)

Okresní přebor starší přípravka

Břidličná - Horní Benešov (10.00), Olympia Bruntál - Město Albrechtice (10.00, hřiště Moravskoslezský Kočov), Chomýž - Juventus Bruntál (10.30), Jindřichov - Slavoj „B" (11.15), Stará Ves - Malá Morávka (12.45), FK Krnov - Rýmařov (14.30)

Neděle 3. listopadu

Krajský přebor

FK Krnov - MFK Vítkovice (14.30)

I. A třída

Olympia Bruntál Markvartovice (14.30)

Okresní přebor

Břidličná „B" - Sl. Rudoltice (14.30)

III. třída skupina A

Jindřichov „B" - Heřmanovice (14.30)

III. třída skupina B

Rýmařov „B" - Malá Morávka (14.30)

Divize dorost

FK Krnov - Jeseník (10.00 mladší a 12.00 starší)

Krajský přebor žáci

Město Albrechtice - Český Těšín (9.00 starší a 10.45 mladší)

Okresní přebor starší přípravka

Vrbno - Slavoj Bruntál „A" (10.00)

Hokej

Sedmým kolem bude v sobotu pokračovat krajská hokejová liga mužů. Do bojů se samozřejmě zapojí i dva zástupci našeho okresu, Horní Benešov a Krnov.

Oba okresní rivalové se střetli v minulém kole, na ledě Krnova. Obvykle vyrovnaný duel, ve kterém vždy rozhodují maličkosti byl tentokrát jednoznačnou záležitostí. Hornobenešovští předčili domácí v nasazení i důrazu a jasně zvítězili 6:0. Krnovu se navíc v polovině utkání zranila brankářská jednička Roman Šlupina.

V sobotu hraje na domácí půdě jen celek Horního Benešova, který zatím zaujímá páté místo v tabulce. Od 17.00 hodin bude hostit tým z Bohumína. Bohumín je zatím předposlední, ze šesti utkání dokázal jen jedinkrát zvítězit, a tak favoritem budou domácí. I když při vyrovnanosti týmů v krajské lize bývá toto tvrzení ošidné.

Krnovští vyjíždějí ven také v sobotu, ale už od 15.30 vyjedou na led v Karviné. Nečeká je nic snadného. Domácí jsou zatím druzí o dva body za Šumperkem. Hodně bude záležet na tom, jak se Krnováci dokáží oklepat z domácího debaklu v derby.

Sobota 2. listopadu, 7. kolo KLM

Horní Benešov - HC Bohumín(17.00)
Karviná - Krnov(15.30)
Rožnov - Studénka
Kopřivnice - Rožnov B
Šumperk - Orlová B (všechny v 17.00)

Florbal

Vedoucí tým florbalové MS ligy Orca Krnov odehraje v sobotu další zápasy soutěže. V Brušperku narazí Krnováci na páté Domaslavice (11.30) a deváté béčko Frýdku-Místku (14.10).