Krnov hostí posledního, nic než tři body si nepřipouští

V neděli přijede na fotbalové hřiště Krnova další soupeř, poslední celek Moravskoslezské divize Velké Karlovice Karolinka. A jak velí domácí prostředí, Krnovští budou chtít zvítězit.

Přestože mají Velké Karlovice v tabulce jen jediný bod za bezbrankovou remízu, kouč domácích Antonín Mura ví, že jednoduché utkání to určitě nebude: „V divizi není žádný zápas jednoduchý. I když velké Karlovice prohrávají, tak to není žádné slabé mužstvo," říkal zkušený trenér.

Krnovskému protivníkovi se prozatím ani v jednom utkání nepovedlo vstřelit branku, ale každá série musí jednou skončit. „Chodím se vždycky dívat na Petřkovice a tam jsem je viděl hrát. Bylo to vyrovnané, i když Petřkovice vedou a Karlovice jsou poslední. Rozdíl byl jen v tom, že nedávají góly, jinak hrají dobře," vypozoroval informace o nedělním soupeři Mura.

Krnovskému mužstvu většinou více vyhovuje, když hraje proti týmu, který kombinuje, snaží se vymýšlet, útočit. To není zrovna případ Velkých Karlovic. „Je pravda, že proti fotbalovějším manšaftům se nám hraje daleko lépe. Tohle bude něco podobného, jako ten Vsetín. Čekám od nich takový houževnatý fotbal, hodně bojují," podotkl Antonín Mura.

Očekává se tedy urputná obrana hostí a hra na brejky a centrované míče. „Mají vpředu takového vysokého chlapa, na něj půjde podle mě většina míčů. Celkově jsou oproti nám hodně vysocí. Navíc jsem slyšel, že je mají posílit dva kluci ze Zlína z devatenáctky. Ti budou asi hodně draví," pokračoval v rozboru soupeře krnovský lodivod.

Potěšující je, že se pomalu, ale jistě zlepšuje zdravotní stav krnovského kádru. „Jediný, kdo bude chybět, je Martin Sklenařík, který už si na podzim kvůli operaci asi nezahraje. Ostatní jsou na tom celkem dobře. Samozřejmě nějaké drobné šrámy jsou, ale to je normální," objasnil Antonín Mura. Základní sestava Krnova by se od té z minulého utkání ve Frýdlantu lišit neměla.

Domácí prostředí a postavení protivníka v tabulce ukazuje jasně, Krnov musí získat tři body. Ale fotbal bývá nevyzpytatelný. „Nic jiného než vítězství si nepřipouštím. Ale musíme k tomu zápasu přistoupit poctivě, bojovat celých devadesát minut, žádný soupeř se neporazí sám.

Pokud budeme makat jako proti Slavičínu, tak to bude dobré," osvětlil jasný cíl trenér Krnova a na závěr dodal: „Chci pozvat všechny fanoušky, aby přišli v co nejhojnějším počtu. A budu rád, když přijdou i ti, kteří na nás ještě letos nebyli, můžu slíbit, že je rozhodně nezklameme."

Nedělní utkání Krnova s Velkými Karlovicemi začíná v 16.30.

Jiskru Rýmařov kosí zranění

Rýmařov Valašské Meziříčí sice v divizi okupuje nižší příčky než fotbalisté Rýmařova, ale Jiskra tam v sobotu pojede s obavami. „Favoritem budou domácí," byl si jistý kouč Rýmařova Milan Furik a hned dodával proč: „Máme obrovské zdravotní problémy."

Jiskra se potýká se zraněními od počátku sezony. Třeba v pohárovém utkání s Baníkem jí chyběli tři hráči základní sestavy. „To jsme neuvěřitelně zvládli, kluci se vyhecovali, ale teď nám na marodku přibyli další. A nejsou to nějaké oděrky nebo naraženiny," přibližoval tristní situaci rýmařovský trenér.

Na marodku se v minulých dnech hlásil kapitán a jedna z největších opor, Jiří Furik. „U něj se bohužel potvrdila diagnóza, musí na artroskopii s meniskem. To znamená, že bude aspoň měsíc chybět," krčil rameny Milan Furik a přidal další marody: „Problémy mají i Tomáš Němec a Tomáš Šupák. A jsou to věci kolem páteře a třísel, které se nevyřeší během chvilky."

Je mu jasné, že poskládat sestavu pro utkání ve Valašském Meziříčí, nebude jednoduchá záležitost. „Dva nebo tři lidi jdou pořád nahradit, ale jakmile to je pět, šest, je to obrovský problém," osvětlil zkušený lodivod a pokračoval: „Už jsme snad vybrali i všechno z dorostu.

Stále samozřejmě řešíme nákupy, ale jednání jsou dlouhá. Sehnat v téhle fázi adekvátní náhradu, hráče, který je kvalitní, zdravý a má natrénováno, to je těžká věc."

Valaši se většinou pohybují ve druhé polovině divizní tabulky, ale svou kvalitu mají. „Loni se motali kolem sestupových pozic, myslím, že i letos budou za polovinou tabulky. Nedosahují kvalit Brumova nebo Slavičína," říkal o soupeři Milan Furik, ale hned dodával: „Za normálních okolností bych chtěl tři body, ale teď budeme rádi, když urveme bod. A to budeme muset hodně bojovat."

Navíc Rýmařovu se teď zápasy nakupily v rychlém sledu za sebou, hrají soboty i středy. Z toho má kouč vrásky na čele. „V poháru jsme stáli jako trpaslík proti Baníku. Teď budeme stát jako trpaslíci proti všem. Zkusíme urvat, co se dá. Kluci zjistili, že fotbal hrát umí a že se dá hrát s každým. Kolikrát je to víc o hlavě než o nohách. I lepšího soupeře lze porazit," uzavřel Milan Furik.

Sobotní duel startuje ve Valašském Meziříčí v 16.30.

Sobota 5. září

Krajský přebor
Břidličná - Kravaře (16.30)

MSFL ženy
SO Bruntál - Valašské Meziříčí (14.00, Moravskoslezský Kočov)

I. B třída
Světlá Hora - Velké Heraltice (16.30), Úvalno - Velké Hoštice (16.30), Dolní Moravice - Město Albrechtice (16.30), Chomýž - Otice (16.30)

Okresní přebor
Horní Benešov - Rýmařov „B" (13.30), Jindřichov „A" - Holčovice (16.30), Karlovice - Vrbno p/P (16.30), Staré Město - Slezské Rudoltice (16.30), Osoblaha - Svobodné Heřmanice (16.30), Zátor „A" - Vysoká (16.30), Stará Ves - Břidličná „B" (16.30)

III. třída skupina A
Janov - Třemešná (16.30), Hošťálkovy - Slezské Pavlovice (16.30), Lichnov - Krásné Loučky „B" (16.30)

III. třída skupina B
Milotice - Razová (16.30), Velká Štáhle - Široká Niva (16.30), Malá Morávka - Moravskoslezský Kočov (16.30), Horní Město - Lomnice (16.30), Leskovec - Dvorce (16.30), Dětřichov - Ryžoviště (16.30)

Krajský přebor dorost
SO Bruntál - Frenštát pod Radhoštěm (10.00 starší a 12.15 mladší)

Okresní přebor dorost
Lichnov - Krásné Loučky (14.00)

Krajský přebor žáci
Krnov - Kopřivnice (10.00 starší a 11.45 mladší)

Okresní přebor starší žáci
Bohušov - Břidličná (12.00), Karlovice - Slezské Rudoltice (14.00), Chomýž - SO Bruntál „B" (14.00), Osoblaha - Třemešná (14.30), Jindřichov - Holčovice (14.45)

Okresní přebor mladší žáci
Úvalno - Juventus Bruntál „B" (13.30), Horní Benešov - Malá Morávka (14.00)

Okresní přebor skupina A starší přípravka
Vrbno p/P - Město Albrechtice (11.00), Jindřichov - Nové Heřminovy (13.30), Hošťálkovy - Krnov (14.15)

Okresní přebor skupina B starší přípravka
SO Bruntál - Juventus Bruntál (9.00)

Okresní přebor mladší přípravka
Vrbno p/P - Juventus Bruntál „B" (10.00), SO Bruntál „B" - Krnov „A" (10.15), SO Bruntál „A" - Juventus Bruntál „A" (11.30)

Neděle 6. září

Divize
Krnov - Velké Karlovice (16.30)

I. A třída
SO Bruntál - Hlubina (16.30)

III. třída skupina A
Jindřichov „B" - Nové Heřminovy (14.00), Zátor „B" - Brantice (15.30)

Krajský přebor žáci
SO Bruntál - Brušperk (10.00 starší a 11.45 mladší)

Krajská soutěž žáci
Juventus Bruntál - Vřesina (11.00 mladší a 12.30 starší)

Okresní přebor skupina A starší přípravka
Zátor - Krásné Loučky (12.00)

Okresní přebor skupina B starší přípravka
Břidličná „A" - Rýmařov „B" (10.00), Horní Benešov - Rýmařov „A" (10.00), Břidličná „B" - Stará Ves (11.30)

Okresní přebor mladší přípravka
Zátor - Břidličná (10.00)

Liga NEAFO Senior
9.00 FC Karla - Sokol Chomýž, 11.00 FK Steel - Jiskra Krnov, 12.15 Kominíci Milotice - SK Lom, 13.30 FC Třemešná - FC Bruntálsko, 14.45 Horní Benešov - FCF Kelta

Úterý 8. září

Okresní přebor starší žáci
SO Bruntál „B" - Osoblaha (16.30, Moravskoslezský Kočov)