Generalita Slavoje v závěru minulého týdne odvolala trenéry Jana Jedličku a Karla Stefanovského. S tímto krokem ale důrazně nesouhlasí hráči, kteří se za bývalé kouče postavili. Hrozí, že dokonce nenastoupí do nedělního derby s Krnovem. Vášně a bouřlivou atmosféru v bruntálském fotbale vyvolal otevřený dopis dvojice trenérů. Ti vyjádřili svou nespokojenost s některými kroky bývalého předsedy Jiřího Marady a místopředsedy Pavla Kubeši.

Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, výkonný výbor je totiž na nedávné schůzi odvolal. Proč? „Z důvodů špatných sportovních výsledků. Výkonný výbor hlasoval v poměru pěti ku dvěma pro jejich odvolání,“ řekl Jiří Marada. Kapitán mužstva Daniel Hoffman je ale jiného mínění. „Ze třiceti procent nám to zdůvodnili tím, že nejsou body. A z větší části prý proto, že v klubu vládne špatná atmosféra,“ prozradil.

Odmítli Zabloudila

Novým koučem Slavoje se měl údajně stát Jaroslav Zabloudil. Jeho nominaci ale bruntálská kabina na páteční neoficiální chůzi odmítla a nyní hrozí, že pokud generalita klubu neustoupí, mužstvo v neděli nenastoupí do derby s Krnovem. „Stojíme si za tím pevně,“ dodal Hoffman. Kapitán bruntálského mužstva nesouhlasí s odůvodněním, že za bídnými výsledky stojí odvolaná trenérská dvojice. „Táhne se to už od přípravy, kádr nebyl kvalitně doplněn. I vedení počítalo s tím, že budou problémy, a že budeme tápat u dna. Nic se s tím nedělalo,“ uvedl.

Trenéři Jedlička a Stefanovský za celý podzim dovedli Slavoj k jedinému vítězství. Nedělní remízu mužstvo vybojovalo bez jejich oficiálního dohledu. Pouhé čtyři body staví Bruntálské na poslední příčku v krajském přeboru. Bývalý předseda Jiří Marada a další členové výkonného výboru, kteří hlasovali pro odvolání trenérského dua, se k nečekané reakci hráčů zatím nevyjádřili. Nepříjemnou situaci ale projednávali na pondělní večerní schůzi klubu.

Hoffman: Nepovolíme, derby zřejmě nebude

Radost z remízy, zklamání ze situace ve Slavoji. Kapitán bruntálských fotbalistů Daniel Hoffman zažívá rozporuplný podzim. On i jeho spoluhráči se tvrdě postavili proti odvolání trenérů Jedličky a Stefanovského. Na bídných výsledcích má podle bruntálské kabiny podíl především nedostatečné doplnění kádru.

Jak tým přijal rozhodnutí výkonného výboru o odvolání trenérů?

Většina kluků se za pány Jedličku a Stefanovského postavila s tím, že pokud budou odvolaní, odmítneme hrát pod vedením nového trenéra. Nebyly podány pádné důkazy a důvody proto, aby byli odvoláni.

Stojíte tedy pevně za trenéry?

Stojíme za nimi pevně.

A kdo je podle vás zodpovědný za špatné výsledky?

Táhne se to už od přípravy, kádr nebyl kvalitně doplněn. I vedení počítalo s tím, že budou problémy, a že budeme tápat u dna. Nic se s tím nedělalo.

Jak hráčům vedení zdůvodnilo odvolaní trenérů?

Ze třiceti procent tím, že nejsou body. A z větší části prý proto, že se nedokážou dohodnout a v klubu vládne špatná atmosféra.

A jak tedy vedení vaši reakci přijalo?

Nechtějí ji přijmout s tím, že rozhodnutí je konečné. Dohodli jsme se tedy, že na zápas jedeme na vlastní pěst. Stojíme si za tím a kdyby se to nevyřešilo, příští zápas nenastoupíme.

Jak hodláte dál postupovat? Co když vedení neustoupí?

Nevíme, spousta hráčů si za tím stojí a odmítnou hrát. Nedokážu říct, jaké má plány vedení, ale asi počítají s tím, že povolíme a ono se to už nějak dohraje.

A povolíte?

Já osobně určitě ne. Mám kolem sebe pár kluků, kteří za tím stojí pevně.

Jaká je v týmu v současnosti nálada? Dá se v takové atmosféře pořádně hrát?

Nálada je v týmu poměrně dobrá, máme slušnou partu. Nechceme to nijak přijmout, týmu to samozřejmě neprospívá, ale konečně jsme remizovali, tak uvidíme.

Je vůbec možné, aby Slavoj odvrátil hrozbu sestupu?

Řekl bych, že určitě ano. Pokud v zimě doplníme kádr kvalitními hráči, tak věřím, že se můžeme zachránit.

Věděl jste o přestupu Píci do Rýmařova?

Já osobně jsem o ničem taky nevěděl, zjistil jsem to až na zápase.

A chybí týmu hodně?

Určitě to je znát, ale myslím, že tým se semkl, i předtím to šlo. Ale Píca je samozřejmě hráč, který má na divizi a jeho absence se projeví.