Kromě domácích oddílů Juventusu Bruntál a TJ Široká Niva startovala na turnaji také družstva SFC Opava, Sokol Čechovice, FC Vítkovice A, FC Vítkovice B, TJ Raduň a slovenský jmenovec Juventus Žilina.

Hanel skóroval

Slušně zaplněná tělocvična viděla po celý hrací den nadšená a bojovná klání nejmladších fotbalových nadějí, kterým nescházela ani patřičná kvalita. Jak bruntálský Juventus v sestavě Hanel, Lezna, Ďurika, Staščák, Finsterle, Repper, Makový, F. Žatka a Paš pod vedením Martina Bílka, tak i tým Jaroslava Šidláka ze Široké Nivy, který představil hráče J. Kubičík, M. Kubičík, M. Žatka, Chytil, Brňák, Laník, Dominik Rada, David Rada, Svoboda a Klímová, vstoupily do turnaje s cílem dosáhnout co nejlepších výsledků proti kvalitním soupeřům.

Juventus nejprve podlehl v prvním zápase Opavě 0:2 a ve druhém prohrál s Raduní 2:4, když obě branky vstřelil Makový. V dalších zápasech šel bruntálský nadějný kolektiv nahoru a porazil dvěma góly Hanela celek Vítkovice A poměrem 2:0 a slovenskou Žilinu 4:2, když se střelecky zaskvěl opět Hanel, jenž nastřílel soupeři čtyři branky.

Další turnajová výhra nad Čechovicemi 1:0 po gólu kanonýra Hanela posílila naděje Juventusu na dobré umístění, ale porážka v závěrečném utkání turnaje 2:4 s Vítkovicemi B odsunula bruntálský tým na slušné čtvrté místo. Góly Juventusu vstřelili Staščák a Ďurika.

Vítězství putovalo do Opavy

Snaživé výkony odváděly také naděje Široké Nivy. V prvním duelu podlehly Raduni 0:4 a poté shodně 0:3 celkům SFC Opava, Vítkovicím B a Čechovicím. V důležitém předposledním zápase se Široká Niva vypnula k velmi dobrému výkonu a porazila Juventus Žilina gólem Kubičíka 1:0 a po porážce v posledním svém turnajovém vystoupení s Vítkovicemi A 0:4 obsadili mladí fotbalisté Široké Nivy předposlední místo.

Zaslouženým vítězem celého vydařeného turnaje se stali mladí fotbalisté Slezského FC Opava. „Myslím, že turnaj splnil očekávání a setkal se s velkým zájmem. Naši kluci nezklamali a v silné konkurenci získali další cenné zkušenosti do další fotbalové cesty,“ řekl na závěr turnaje jeden z organizátorů a činovník Juventusu Radek Hanel.