Prodloužit dlouhou šňůru vítězství chtěli fotbalisté Rýmařova i na hřišti Heřmanic, kde v sobotním duelu nastoupili proti domácímu bojovnému týmu.

V prvních pětačtyřiceti minutách hosté jasně potvrzovali své ambice. Jiskra si vypracovala herní převahu a ta jí přinášela i brankové příležitosti. Už v 10. minutě šli Rýmařovští do vedení. Po přihrávce Ondrušky se prosadil přes dva obránce soupeře Šupák a přes padajícího brankáře domácích zakončil skvělou individuální akci vedoucím gólem Jiskry.

Domácí hráli jednoduchý fotbal s nakopávanými míči na polovinu Rýmařova, ale k ničemu nedostávali. Jedinou možnost jim v úvodu zápasu zmařil včasným vyběhnutím brankář Jiskry Kameník. Hosté měli stálou převahu a další velké příležitosti ke skórování. Harazin, Radim Přecehtěl, Ondruška a ani Šupák je v průběhu prvního poločasu ale nedokázali ke změně skóre ve prospěch svého týmu využít.

Domácí hájili jednobrankové manko až do 45. minuty. Radim Přecechtěl vyslal do samostatné akce Šupáka a ten gólem do šatny domácích znovu potvrdil své střelecké schopnosti.

Od začátku druhé půle se obraz hry změnil. Hosté jakoby začali hrát bezstarostný fotbal v domnění, že mají vítězství v kapse. To se také hostům vymstilo. Domácí to vycítili a ještě více přidali na bojovnosti. Hra Rýmařovských z prvního poločasu se vytratila. V 53. minutě se Heřmanice vrátily do zápasu. Po chybě v obraně hostů se dostal k míči Strakoš a střelou k zadní tyči vstřelil kontaktní gól domácích.

Povzbuzení domácí toužili po vyrovnání a podávali bojovný výkon. Heřmanicím nahrálo i střídání v rýmařovské záloze, odkud museli ze hřiště nejprve Jirka Furik a po něm i Michal Furik. V 77. minutě přišlo vyrovnání. Po dlouhém míči do velkého vápna rýmařovského mužstva se dostal na hranici velkého vápna k míči jeden z domácích hráčů a střelou z otočky vyrovnal na 2:2.

Začínalo se znovu a nabuzený domácí tým hrál s velkým nasazením. Vyhrát chtěla i Jiskra a v závěrečných minutách přitlačila. K hostům se navíc znovu přiklonilo i štěstí. V 89. minutě postupoval podél šestnáctky Heřmanic rýmařovský Schreier a jeho následná střela se za pomoci teče domácího obránce došourala za brankovou čáru nešťastného heřmanického gólmana.

V závěru se již nic podstatného nestalo a Jiskra si po vítězství 3:2 odvezla nejen další tři body, ale navíc zvýšili náskok na čele tabulky už na devět bodů. „V prvním poločase jsme byli jasně lepší a domácí jsme kromě jediné možnosti vůbec k ničemu nepustili. Kromě dvou branek jsme mohli přidat spoustu dalších a mohlo být o utkání rozhodnuto. Ve druhém to ale bylo špatné.

Pod dojmem vítězství jsme přestali hrát a domácí díky bojovnosti dokázali zápas vyrovnat. Musím přiznat, že v závěru jsme měli štěstí a jsme za vítězství rádi," řekl k utkání sebekriticky kouč Jiskry Milan Furik.

FC Heřmanice Slezská - Jiskra Rýmařov 2:3 (0:2)
Branky Rýmařova: 10. a 45. Šupák, 89. Schreier
Jiskra Rýmařov: Kameník - Harazin, Radek Šašinka, Barcal, Radim Přecechtěl - Dominik Šašinka, Jiří Furik (56. Mitov, 85. Macrineanu), Ondruška, Schreier - Michal Furik (66. Tlapal), Šupák. Trenér: Milan Furik