Mladý celek Jiskry cestoval po minulých nezdarech k dalšímu utkání krajského přeboru do Poruby, kde se chtěl pokusit soupeře překvapit a odvézt nějaký ten bod. Hosté to měli proti fyzicky vyspělým domácím hráčům těžké, ale v průběhu devadesáti minut se s tím vyrovnali velice dobře.

Hra měla vyrovnaný průběh a přelévala se z jedné strany hrací plochy na druhou. Také střelecké příležitostí byly k vidění před oběma velkými vápny. Domácí fotbalisté hrozili zejména po standardních situacích, po kterých vznikaly v pokutovém území Rýmařova závary. Hosté si ale v čele se svým gólmanem Urbanem věděli rady a odolávali bez ztráty.

Hráči Jiskry využívali každou možnost k protiútokům a byli při nich pro domácí defenzivu stálým nebezpečím. Po jedné z nich měl v prvním poločase dobrou možnost Kršek, ale stav se neměnil. Na druhé straně se dostali do šance i domácí, ale také se neprosadili.

Jiskra srdnatě odolávala soupeři i ve druhém poločase. Poruba stále spoléhala na vysoké míče do velkého vápna Rýmařova, po kterých byla nebezpečná. Hosté podnikali protiútoky, ale bez zakončení. Bezbrankový stav přetrvával a v závěru byli blízko tří bodů rýmařovští fotbalisté. Kučera ale nabídnutou možnost nevyužil a skóre na stranu Jiskry neposunul.

Domácí chtěli v posledních minutách strhnout vítězství na svou stranu, ale Rýmařovští cennou a zaslouženou remízu uhájili až do konce. Jiskra si připsala bod do tabulky a o další bude bojovat v neděli od 14 hodin na svém hřišti v důležitém utkání s Pustou Polomí.

FK Poruba 2011 – Jiskra Rýmařov 0:0
Rýmařov: Urban – Martin Kratochvíl, Šašinka, Kováč, Ivo Kratochvíl – Tlapal, Furik, Pohanka, Pospíšil (81. Weber) – Kršek, Kučera, trenér: Milan Furik.