Skoro čtyři stovky příznivců se přišly v sobotu dopoledne podívat na vítkovický stadión, s velkým zájmem očekávali utkání dvou nejlepších týmů krajského přeboru. Rýmařovští fotbalisté přijeli na hřiště soupeře s ambicemi na bodový zisk a od začátku utkání to potvrzovali. Vítkovičtí chtěli naopak smazat bodové manko v tabulce a toužili po vítězství.

Útočný fotbal přinesl dva góly

V prvním poločase se hrál oboustranně bojovný fotbal se snahou o útočné pojetí. Příležitosti byly na obou stranách hrací plochy. Po úvodním oťukávání soupeřů se už v 15. minutě se dostal do dobré brankové příležitosti hostující střelec Šupák. Samostatnou akci ale zakončil jen střelou do brankáře.

Domácí odpověděli o pár minut později průnikem Bystrého, ale bezbrankový stav přetrvával. V 21. minutě se dostal na velkém vápně domácího týmu k střele Schreier z týmů Jiskry, na brankáře Vítkovic ale znovu nevyzrál.

O dvě minuty později o sobě dal znovu vědět rýmařovský kanonýr Šupák. Jeho gólová příležitost ve velkém vápně Vítkovic byla přerušena obráncem domácích jen za cenu nedovoleného zákroku a rozhodčí nařídil proti vítkovickému mužstvu pokutový kop. K němu se postavil sám faulovaný. Jeho střelu ještě brankář domácích stačil vyrazit, ale na dorážku jeho spoluhráče Jiřího Furika už byl krátký, 0:1.

Domácí se jen těžko smiřovali s vývojem utkání a byla na nich znát i značná nervozita. Jiskra dále podávala kolektivní, bojovný a obětavý výkon. Ve 31. minutě vyrobili hosté chybu v obrané fázi a Vítkovice se přece jen také prosadili. Akci rychlého Bystrého dokončil gólovou dorážkou Šebek a začínalo se znovu, 1:1.

Před oběma brankami bylo do přestávky rušno. Střela Ondrušky minula branku hostů. Také následné centry do šestnáctky Jiskry rýmařovský brankář Kameník vyřešil. Stav se do přestávky neměnil ani na druhé straně po akcích Šupáka a Michala Furika.

Druhá půle ve znamení obrany

Od začátku druhé poloviny se z utkání stal boj o každý metr hrací plochy. Oba týmy zajistily obrany a hra se odvíjela převážně ve středu hřiště. Diváci viděli spoustu osobních soubojů, ale příležitosti ke skórování se z hrací plochy vytratily. Když se už dostal míč před branky jednoho, či druhého týmu, tak to bylo většinou po centrech a standardních situacích.

Hosté rozhodli v závěru

Rýmařovští čekali na chybu soupeře a soustředili se na zodpovědnou, obětavou obranu. V 88. minutě navíc Jiskra zasadila domácím smrtící úder. Po útočné akci zahrávali hosté rohový kop. Schreier jej poslal před branku domácích, kde se ve skrumáži prosadil důrazný Ondruška a z malého vápna poslal míč nekompromisně do sítě Vítkovic, 1:2.

V dramatickém závěru přišli hosté o Radima Přecehtěla, který po šarvátce s domácím Bystrým uviděl za strčení do soupeře červenou kartu, ale na výsledku už tato epizoda nic nezměnila.

„Byl to dnes velký boj. V prvním poločase se ještě hrálo hodně ofenzivně a byly i šance. Ve druhém se hrálo převážně mezi šestnáctkami a bojovalo se o každý centimetr plochy. Závěr nám vyšel a jsme za to rádi," Hodnotil utkání stručně trenér Jiskry Milan Furik.

SK Vítkovice - Jiskra Rýmařov 1:2 (1:1)
Branky: 31. Šebek - 23. Jiří Furik, 88. Ondruška
Jiskra Rýmařov: Kameník - Radek Šašinka, Harazin, Barcal, Dominik Šašinka - Michal Furik, Jiří Furik, Radim Přecechtěl (90. ČK), Schreier - Šupák (48. Mitov), Ondruška. Trenér. Milan Furik