Bez potrestaného střelce Radima Přecechtěla, Šupáka a s některými dalšími nedoléčenými hráči nastoupila rýmařovská Jiskra do sobotního mistrovského utkání před vlastními příznivci. Tým Petřkovic se zkušenými hráči Wozniakem, Stankem a dalšími předváděl v Rýmařově od začátku velmi dobrý fotbal. Hosté napadali domácí hráče hned v zárodku jejich akcí a to se jim vyplácelo.

Navíc se Petřkovice ujaly už 
v 9. minutě vedení. Standardní situaci na zadní tyč zahrál Wozniak a jeho spoluhráč Burián hlavou za pomoci břevna dostal míč za záda brankáře Jiskry. Vedení hosty povzbudilo. Na domácím týmu byla znát absence hráčů základní sestavy. Jiskra se nemohla dostat do tempa a za delší konec tahali hosté, kteří si vytvářeli další dobré příležitosti ke skórování. Naštěstí pro domácí je Stanko a ani Burián nevyužili.

Domácí toho v prvním poločase moc nevytvořili. Za zmínku stojí jen nebezpečná střela Ondrušky a šance nadějného Mitova, který ji ale zakončil jen slabou střelou. Petřkovice ještě v závěru poločasu zahrozily, ale na jejich jednobrankovém vedení nebezpečné rohy a standardní situace nic neměnily.

Od zahájení druhé půle bylo na hráčích Jiskry znát velké úsilí. To přineslo ve 47. minutě vyrovnání. Centr Michala Furika z pravé strany přes celou bránu našel dobře postaveného domácího stopera Harazina, který zblízka dopravil míč do sítě hostů.

Začínalo se znovu. Hrál se oboustranně důrazný, útočný fotbal. Oba týmy chtěly utkání strhnout na svou stranu. Ve 49. minutě se hosté dočkali gólu, ale ten nemohl být uznán pro porušení pravidel. V 57. minutě se dostal na hřiště nedoléčený Šupák a v útočné fázi to bylo znát.

Diváci sledovali zajímavý fotbal. V 70. minutě se mohl Šupák zapsat mezi střelce, ale nezakončil správně. Utkání v závěrečných minutách gradovalo. V 80. minutě se radovali ze vstřeleného gólu domácí. Gólová hlavička Šupáka ale nebyla pro předešlý faul Rýmařovských uznána.

Hra se přelévala od jedné brány ke druhé. V 86. minutě mohly Petřkovice rozhodnout. Šanci hostů řešil ve vlastním pokutovém území rýmařovský brankář Kameník jen za cenu nedoveleného zákroku a hosté zahrávali pokutový kop. Domácí gólman byl ale bezchybný a střelu Wozniaka bravurně zlikvidoval.

Naděje Rýmařovských žila a v poslední minutě přišlo definitivní rozhodnutí. Parádní střelu Jiřího Furika z velké dálky vyrazil brankář hostů jen s námahou na roh. Ten následně zahrál Schreier a na zadní tyči našel, stejně jako před týdnem, Ondrušku, který hlavou nekompromisně rozhodl.

Jiskra šťastně, ale zaslouženě vyhrála a v příštím utkání zajíždí na hřiště Heřmanic. „Bylo to další těžké utkání. Každý se na nás snaží vytáhnout a doplácíme na to i zraněními. Hosté byli 
v prvním poločase lepší a měli i šance. Ve druhém se to po změnách v sestavě změnilo a měli jsme navrch zase my. Nakonec jsme musím přiznat dnes i šťastně vyhráli," zhodnotil utkání kouč Jiskry Milan Furik.

Jiskra Rýmařov – Odra Petřkovice 2:1 (0:1)
Branky: 47. Harazin, 90. Ondruška – 9. Burián
Jiskra Rýmařov: Kameník – Harazin, Radek Šašinka, Barcal, David Furik (57. Šupák) – Dominik Šašinka, Jiří Furik, Ondruška, Schreier – Michal Furik (85. Doležel), Mitov (79. Macrineanu). Trenér: Milan Furik