MOKRÉ LAZCE – JISKRA RÝMAŘOV 3:3 (2:2)

Rýmařovští fotbalisté přijeli na hřiště Mokrých Lazců s ambicemi na vítezství a už v 5. minutě to potvrdili vedoucím gólem zkušeného Radima Přecechtěla. Domácí byli zaskočeni a hosté byli v první čtvrthodině lepším týmem. Jiskra měla další střelecké příležitostí a jednu z nich proměnil v 15. minutě ve druhou branku v síti domácích Šrom.

Mokré Lazce se v dalším průběhu zvedly a začaly být na hřišti vidět. Gól ale padl na druhé straně, kde se opět střelecky prosadil hostující Šrom. Radost z dosažené branky mu ale zkazil pomezní rozhodčí, který uviděl hodně sporný ofsajd.

Ke slovu se tak dostávali v dalším průběhu i domácí. Výsledkem byl v 19. minutě korigující gól Galvase, který vrátil Mokré Lazce do utkání. Domácí fotbalisté předváděli důrazný fotbal, který místy přesahoval hranici tvrdosti.

Rozhodčí jim toto toleroval a na hřišti to jiskřilo. Hosté to měli v dalším průběhu složité a ve 34. minutě se to potvrdilo. Domácí Galvas svým druhým gólem v utkání srovnal stav a začínalo se znovu. Do přestávky měl střeleckou příležitost Schreier, ale bez úspěchu. Také domácí zahrozili, ale remízový stav vydržel.

Důrazný fotbal na mokrém terénu pokračoval od zahájení druhé poloviny utkání. Na hřišti se množily nečisté zákroky a rozhodčí často ztrácel nad vývojem kontrolu. Jiskra chtěla vyhrát a pokračovala v aktivním výkonu. Také domácí hráči vycítili šanci a tlačili se k velkému vápnu Rýmařova. V 60. minutě přišel důležitý moment zápasu. Po druhé žluté kartě byl přísně vyloučen hostující Pavlát a Jiskra dohrávala o deseti. V 62. minutě toho domácí kolektiv využil. Oder třetím gólem v rýmařovské síti otočil výsledek na stranu Mokrých Lazců. Jiskra po inkasované brance dále čelila tvrdosti domácích a snažila se ve zbytku utkání alespoň vyrovnat. V 84. minutě se Rýmařovští zaslouženého vyrovnání dočkali, když se trefil střídající Doležel.

V dramatickém závěru utkání měli nejprve možnost strhnout vítězství na svou stranu hosté, ale nevyužili ji. Po následném protiútoku domácích si pak hráči Jiskry oddechli, když míč po střele jednoho z domácích hráčů skončil na břevně rýmařovké svatyně. Zápas skončil remízou 3:3 a Jiskra tak ztratila první letošní dva body. V příštím utkání budou Rýmařovští hostit v sobotu od 16.30 hodin celek Kobeřic.

Branky: 19. a 34. Galvas, 62. Oder – 5. Radim Přecechtěl, 15. Šrom, 84. Doležel

Sestava Rýmařova: Urban – Jahoda, Harazin, Čepelka, Kováč – Kršek (70. Doležel), Radim Přecehtěl, Šimčík, Pavlát (60. ČK) – Schreier, Šrom. Trenér: Milan Furik, vedoucí: Václav Tlapal.