V utkání již o nic podstatného nešlo a na výkonu to bylo znát, domácí herně ani pohybem nepřesvědčovali, že by chtěli všechny body. Hostující hráči byli houževnatější i důraznější a ve dvacáté minutě se střelecky prosadili. Dlouhý míč před šestnáctku Jiskry jeden z hráčů hostů hlavou přiklepl na spoluhráče do velkého vápna a ten přesnou střelou k tyči nedal rýmařovskému brankáři Kameníkovi šanci.

Fotbalisté Jiskry chtěli, ale jejich výkonu scházela šťáva. Před brankou Brumova se sice zrodilo po standardních situacích několik možností, ale výraznější příležitost diváci neviděli. Výjimkou byla jen šance Radka Němce, který se dostal až před brankáře Brumova, ten ale jeho střelu zblízka zlikvidoval.

Zato na druhé straně musel prokázat své kvality domácí gólman, který jen s námahou vytěsnil střelu hráče hostů. Také ve druhém poločase se obraz hry neměnil. Bojovnější a cílevědomější hosté chtěli vyhrát a dělali pro to vše. Domácí hráči se nemohli dostat do tempa a jejich matný výkon pokračoval.

Zvýšit vedení mohli Brumovští v 65. minutě, proti byl ale brankář Kameník a nebezpečnou střelu zpoza šestnáctky vyrazil. Šance se naskytla domácím v závěrečné čtvrthodince. Po faulu na Radka Němce byl jeden z jejich hráčů vyloučen a domácí dohrávali v početní výhodě. Jiskra si vytvořila tlak, ale ani přesilovka jí vyloženou příležitost na vyrovnání nepřinesla.

Rýmařovští si tak v posledním zápase letošní sezony připsali porážku a obsadili konečnou devátou příčku. „Dnes nám utkání nevyšlo. Na hostech byla znát větší touha po vítězství a šli mu v celém utkání naproti. My jsme předváděli nevýrazný výkon bez šancí, kterému scházela šťáva. Nepotvrdili jsme výborné výkony z domácího prostředí. Ten zápas ani nejde hodnotit," řekl k zápasu kouč Jiskry Rýmařov Milan Furik.

Jiskra Rýmařov – Elseremo Brumov 0:1 (0:1)
Jiskra Rýmařov: Kameník – Kučera, Harazin, Jiří Furik, David Furik – Michal Furik (75. Kováč), Schreier (46. Tomáš Němec), Lesák (65. Tomáš Němec 2), Radek Němec – Šupák, Ondruška. Trenér: Milan Furik