Zda se, že meziříčské týmy Rýmařovu svědčí. Po nedávné vysoké výhře ve Velkém Meziříčí tentokrát Jiskra loupila v tom Valašském. „Zápasy se ale vůbec nedají srovnávat,“ upozornil kouč rýmařovských fotbalistů Milan Furik.

„Myslím si, že dneska trpěla fotbalová krása, ale v tuto chvíli jsou pro nás důležité především body,“ řekl jasně trenér Jiskry.

O výsledku utkání rozhodnul už první poločas, ve kterém vstřelil Rýmařov v rozmezí deseti minut tři branky. Nejdříve přeloboval brankáře Valmezu Šupák, další dva zářezy přidal zanedlouho Petr Navrátil. „Začátek byl dost nervózní z obou stran, domácí se snažili a na nás bylo vidět, že musíme vyhrát. První brankou to z nás ale spadlo a dalšími trefami jsme se uklidnili. Bylo tam i dost dalších šancí,“ hodnotil první půli Furik.

Druhý poločas nabídl několik šancí Valašského Meziříčí. „Výsledek mohl skončit větším rozdílem, ale také mohl dopadnout hůř pro nás. Ve druhé půli si Valmez vytvořil zajímavé příležitosti, nás ale podržel Kameník. Když už bylo jasné, že vyhrajeme, tak se zápas spíše dohrával.“

Za týden čeká Rýmařov duel o šest bodů s Hulínem. „Bohužel máme nějaká zranění, uvidíme, co z toho vyjde. Oba dva týmy budou chtít vyhrát,“ uzavřel Furik.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – RÝMAŘOV 0:3 (0:3).

Branky: 28. Šupák, 34. a 38. Navrátil. Rozhodčí: Vostrejž – Popelák, Rosický. ŽK: Fojtík. Diváci: 130.

Rýmařov: Kameník – Patrik Kundrátek, Kocúr, Kolísek, Hleba – LukášKundrátek, Navrátil (82. David Furik), Michal Furik (14. Tilkeridis, 68. Němec), Dydowicz – Šupák, Ondruška. Trenér: Milan Furik

Tomáš Chalupa