Mladý tým Jiskry jde postupně výkonnostně nahoru a také nedělní utkání před vlastními příznivci s Fotbal Opava 2004 to prokázalo. Rýmařovští fotbalisté si byli vědomí důležitosti zápasu a od zahajovacího hvizdu rozhodčího k němu přistoupili velice zodpovědně.

Opavští fotbalisté tahali překvapivě za kratší konec a herně navrch měli bojovně hrající domácí hráči. Po několika závarech před brankou Opavy se stav ještě neměnil, ale ve 23. minutě již domácí hráči a příznivci jásali. Po faulu na pronikajícího Pospíšila zahrával Kučera standardní situaci a teč Pospíšila se zastavila až v síti opavských fotbalistů.

Domácí měli navrch i ve zbytku první půle a své vedení mohli navýšit. Po rohovém kopu byl blízko druhé branky Rýmařovský Švacha, ale hlavou těsně minul branku Opavy.

Druhý poločas začal z obou stran značně rozháraně. Ani jeden z týmů se neprosazoval a diváci toho příliš neviděli. Náboj dostalo utkání zhruba od 60. minuty. Hosté ve snaze vyrovnat otevřeli hru a tlačili se na polovinu Jiskry. Domácí měli na útočné polovině otevřený prostor a snažili se ho využívat.

Těsné vedení domácích fotbalistů přetrvávalo až do závěru zápasu. Ten gradoval v 88. minutě. Hosté reklamovali na útočné polovině faul, ale rozhodčí hru pustili. Využili toho dva rýmařovští útočníci, kteří se dostali do úniku na branku Opavy. Tam se před brankou dobře orientoval Staníček a vstřelil rozhodující druhou branku Rýmařova.

Jiskra po zásluze vyhrála a vykročila za udržením soutěže.

„Myslím, že jsme dnes byli lepším týmem a soupeře jsme herně přehrávali. Měli jsme i více brankových příležitostí a jsem rád, že dvě skončily v síti Opavy. Je to pro nás velmi důležité a povzbuzující vítězství,“ řekl po utkání spokojený kouč Jiskry Petr Kostelník.

Jiskra Rýmařov – Fotbal Opava 2004 2:0 (1:0)
Branky: 23. Pospíšil, 86. Staníček
Rýmařov: Urban, Martin Kratochvíl, Čulík, Vlastimil Samson, Fojtů, Švacha, Ivo Kratochvíl, Kršek, Staníček, Kučera (77. Chmelař), Pospíšil (88. Chmelař), trenér: Petr Kostelník