Generálku před sobotním zahájením jarní části krajského přeboru ve Vendryni si fotbalisté Rýmařova naplánovali na hřiště Mikulovic a svěřenci Milana Furika si od úvodních minut zápasu nevedli špatně.

Domácí fotbalisté vedení bývalým albrechtickým koučem Antonínem Murou budou na jaře zachraňovat třetiligovou soutěž a zápas s Jiskrou byl pro ně také posledním testem před domácím ostrým startem se Žďárem nad Sázavou.

Jiskra od začátku předváděla nebojácný otevřený fotbal a nedávala svému soupeři nijak najevo, že působí o dvě třídy níže. Na hráčích Mikulovic byla sice cítit zkušenost a zdobila je rychlost a síla na míči. Hostující fotbalisté opláceli kombinačním fotbalem a zodpovědností podloženou nasazením.

Jiskra si dokázala v průběhu prvních pětačtyřiceti minut vypracovat i dobré brankové příležitosti. Ve dvou případech mohl hosty posunout do vedení Šupák. Při první vyložené šanci jeho samostatný průnik domácí gólman zlikvidoval i se štěstím na poslední chvíli až nohou a ve druhé při gólové hlavičce scházelo rýmařovskému kanonýrovi pár centimetrů.

Do vedení se snažili dostat také domácí, kteří hrozili převážně po standardních situacích a rohových kopech. Defenzíva Rýmařova na čele s brankářem Kameníkem si ale věděla rady a do vyložených příležitostí hbité domácí hráče nepouštěla. Diváci na mikulovickém hlavním hřišti mohli sledovat oboustranně poměrně pohledný fotbal.

V dalším průběhu první půle pálil hostující Ondruška a do možnosti se snažil propracovat Michal Furik. Na druhé straně to zkoušeli domácí, ale do přestávky gól nepadl ani na jedné straně hřiště.

Svižný a zajímavý fotbal se hrál od zahájení druhé poloviny utkání. Domácí kouč postupně poslal na hrací plochu dalších pět hráčů, kteří přinesli na hřiště nový náboj. Prostřídat byla nucena i vinou zranění také Jiskra, na které to bylo znát. Na domácích fotbalistech byla cítit velká snaha.

K prvnímu gólu jim ale pomohla chyba v hostující defenzívě. Po špatné malé domů se dostal domácí hráč do samostatné akce na brankáře Kameníka a gólovým zakončením poslal Mikulovice do vedení.

Hosté se snažili najít odpověď, ale střelecky se neprosazovali. Zvláště pak po odchodu dalšího hráče základní sestavy z hrací plochy, Jiřího Furika. I přesto Rýmařovští drželi vyrovnaný průběh a snažili se i o vyrovnání stavu. Rozhodnout se snažil i domácí tým, ve kterém se chtěli ukázat střídající hráči.

Rozhodnutí přišlo až necelých pět minut před závěrečným hvizdem rozhodčího. Po hrubé chybě v šestnáctce hostů, kde si hráči Jiskry dávali přednost, se dostal k míči jeden z hráčů Mikulovic a dorazil míč podruhé za záda jinak dobře chytajícího Kameníka v bráně hostů.

Jiskra si po skončení kvalitního utkání odvezla z Mikulovic slušný výsledek a před sebou má už sobotní zahájení mistrovské sezóny ve Vendryni. „Odehráli jsme na hřišti třetiligového soupeře dobré utkání. Domácí mají kvalitní tým a byli silní na míči, ale zvládli jsme to. Myslím, že jsme si vytvořili i více šancí. Ve druhé půli poznamenalo naší hru střídání a je škoda hrubých chyb obraně," řekl po utkání v Mikulovicích kouč Jiskry Milan Furik.

Mikulovice - Jiskra Rýmařov 2:0 (0:0)
Jiskra Rýmařov: Kameník - Radek Šašinka, Barcal (Tlapal), Harazin, Dominik Šašinka - Michal Furik (Macrineanu), Jiří Furik (David Furik), Radim Přecechtěl, Schreier - Šupák, Ondruška. Trenér: Milan Furik