Ani ve třetím utkání nového ročníku krajského přeboru na hřišti Bohumína se fotbalisté Jiskry Rýmařov minulou neděli bodového zisku nedočkali. I když odvedli na hřišti soupeře tradičně herně dobrý výkon, tak si po skončení zápasu díky střelecké neplodnosti a chybám v obranné činnosti odváželi porážku v poměru 0:2 ve svůj neprospěch.

Rýmařovští fotbalisté čekají na první body a pokusit se o jejich zisk chtěli v nedělním odpoledni na hřišti Bohumína. Hosté hráli od začátku zápasu aktivně a snažili se o ofenzivní pojetí. Domácí hráči se také nezatáhli do obranné ulity a na hrací ploše se hrál oboustranně otevřený a rychlý fotbal. Do vedení mohli jít fotbalisté Jiskry, ale Radim Přecechtěl dobrou příležitost ke skórování neproměnil.

Na druhé straně měli možnosti také domácí fotbalisté, ale ani oni se střelecky před rýmařovskou brankou neprosazovali. První poločas se šancemi na obou stranách tak skončil zaslouženě remízovým stavem.¨Domácí mají ve svých řadách několik zkušených a nebezpečných fotbalistů a po příchodu na hrací plochu se prosadil právě jeden z nich.

Osudná chyba

Rýmařovští zaváhali minutu po příchodu ze šaten v defenzivní činnosti a zkušený Hanus z týmu Bohumína toho využil a vstřelil velmi důležitý vedoucí gól domácího mužstva. Jiskra odpověděla v dalším průběhu druhého poločasu velkou snahou po vyrovnání a vytvářela si další dobré střelecké příležitosti. Bohumínští fotbalisté bránili těsné vedení a ze zajištěné obrany vyráželi do rychlých protiútoků.

Jiskra ve snaze vyrovnat otevírala obranu a tlačila se k šestnáctce domácích. Tam ale byla střelecky platonická a tak jednobrankové vedení drželi stále domácí fotbalisté. S blížícím se závěrem zápasu otevřeli Rýmařovští ještě více svou obranu a útočili.

V poslední minutě toho domácí tým využil ke vstřelení druhé branky a autorem byl opět Hanus. Jiskra tak zůstává po třech odehraných kolech krajského přeboru bez bodového zisku a o první bude bojovat v neděli od 17.00 hodin na svém hřišti proti velice zdatnému týmu Hradce nad Moravicí.

Branky: 47. a 90. Hanus.
Sestava: Urban, Martinka, Škoda, Hložanka, Kováč, Kršek, Radim Přecechtěl, Čulík, Miklanka, Jahoda, Kučera. Střídali: Hloušek, Fojtů.
Trenér: Petr Kostelník.