S letošním fotbalovým ročníkem a zároveň i s divizní soutěží se loučila minulou neděli na svém hřišti do krajského přeboru sestupující rýmařovská Jiskra utkáním s Porubou a i přesto, že byla v průběhu devadesáti minut lepším týmem, odešla nakonec z hrací plochy těsně poražena.

Do posledního letošního utkání sezony nastoupil tým rýmařovské Jiskry s cílem rozloučit se s divizní soutěží důstojně a uspokojit své příznivce. Domácí hráči byli od zahájení zápasu na hřišti herně lepším mužstvem. Hosté hráli zatažení na své polovině a podnikali rychlé protiútoky.

Jiskra měla převahu v poli a s ní přicházely i dobré střelecké příležitosti před brankou Poruby. Šance ale rýmařovští fotbalisté nedokázali v prvních pětačtyřiceti minutách využívat, a to nahrávalo týmu hostí. Do několika nadějných možností se dostal i tým Poruby, ale také bez úspěchu. Bezbrankový stav přetrval až do přestávky. V aktivním výkonu pokračoval rýmařovský tým i po přestávce.

První gól padl až v druhé půli zápasu

Hosté nadále bránili nerozhodný stav a hájili čisté konto. Porubským fotbalistům se to dařilo až do dvaašedesáté minuty.
V ní se konečně po náporu domácího kolektivu prosadil gólovou trefou důrazný Jiřičný a dostal svůj tým do nadějného jednobrankového náskoku.

Hosté hráli obětavý fotbal zezadu a čekali na svou příležitost. Ta se dostavila v osmašedesáté minutě, kdy přišel po zaváhání domácí obrany vyrovnávací gól z kopačky dobře orientovaného Lokši. Zápas se hrál oboustranně na vítězství. Před brankáři Jiskry i Poruby se zrodilo několik dobrých střeleckých příležitostí.

Rýmařovští fotbalisté své příležitosti již neproměnili, a tak přišel druhý úder ze strany porubských fotbalistů. V osmasedmdesáté minutě dal o sobě vědět svým druhým gólem v nedělním utkání opět hostující Lokša a otočil výsledek poprvé na stranu Poruby. Domácí fotbalisté se nechtěli se svými příznivci a i s divizní soutěží rozloučit porážkou a bojovali alespoň o vstřelení vyrovnávací branky.

Jiskra neproměnila několik příležitostí

Jiskra si vytvořila dobré příležitosti, ale scházela jim přesnost a přehled v zakončení. Když pak domácí rýmařovští hráči nezužitkovali v posledních minutách zápasu ani závěrečný nápor v kýžené vyrovnání, byli si nuceni připsat po skončení posledního divizního zápasu těsnou porážku.

V příštím roce bude fotbalová Jiskra Rýmařov startovat po letošním sestupu z divizní soutěže v Moravskoslezském krajském přeboru, kde doplní fotbalisty Krnova.

Branky: 62. Jiřičný za Jiskru Rýmařov, 68. a 73. Lokša za porubskou sestavu.
Sestava Rýmařova: Hampel, Hapka (78. Kamil Kocúr), Vincenec, Martinka, Jiřičný, Jahoda (46. Furik), Ondruška, Spáčil, Šmíd, Šupák, Večeřa. Trenér: Milan Duhan.