Oba chtěly v utkání uspět a potvrdit svou pozici v tabulce krajského přeboru. Na hrací ploše se hrál od zahajovacího hvizdu rozhodčího v prvních pětačtyřiceti minutách úporný fotbal. Bojovalo se o každý metr hrací plochy a hráči příliš prostoru na hřišti neměli. Hosté se zkušenými hráči ve svém středu jako Kiša, Poštulka, Jašek, Gašparík, Šmíd a další potvrzovali svou kvalitu.

Rýmařovští se snažili o svůj klasický fotbal, založený na technickém a kombinačním projevu. Proti soupeři se ale jen těžko prosazovali. Pustá Polom hrála houževnatý, běhavý fotbal, na který domácí jen těžko nacházeli recept. Skromný počet diváků tak na rýmařovském hřišti mnoho příležitostí před oběma brankami neviděl.

Když už dostali gólmani možnost prokázat své kvality, tak to bylo jen po standardních situacích či centrech, které je ale vážněji neohrozili. Domácí se snažili i o střelbu ze střední vzdálenosti, ale Jiří Furik, Schreier a ani Šupák stavem zápasu nepohnuli. Když se ani hosté po průnicích Gašparika a centru Jaška do velkého vápna Jiskry neprosadili, tak skončil první poločas bez branek.

Stejný obraz jako první přinášela i druhá polovina utkání. Oba týmy pokračovaly v bojovném výkonu, podloženém důrazem a pohybem. Ve 49. minutě mohl posunout Rýmařov do vedení Schreier, míč z jeho kopačky ale skončil jen na tyči branky hostů. V 52. minutě už přišla konečně radost v řadách domácích hráčů a příznivců. Po standardní situaci a centru Schreiera se prosadil v šestnáctce hostů hlavou Šimko a zajistil svému týmu jednobrankové vedení.

Hosté se snažili po inkasovaném gólu přitlačit, ale neprosazovali se. V rozmezí 60. až 62. minuty napomohly hráčům Pusté Polomi hloupé chyby v obranné fázi domácích. V prvním případě po nedorozumění v obraně Jiskry a špatně odkopnutém míči unikl domácí defenzívě Šmíd a před brankářem Jiskry Urbanem si věděl rady.

O necelé dvě minuty později pomohl hostům i terén. Míč se zastavil v blátivém terénu za obránci domácích a agilní Šmíd z týmu Pusté Polomi tentokráte protlačil domácího brankáře a otočil vývoj zápasu na stranu hostů.

Rýmařovští fotbalisté se nechtěli s nepříznivým stavem smířit a na soupeře přitlačili. Domácí si vypracovali tlak a střelecké příležitosti. Hosté ale zkušeně výbornou taktickou hrou hájili těsné vedení až do 85. minuty. Po obléhaní branky Pusté Polomi a následné střele Jiřího Furika zahrál hostující obránce ve vlastním pokutovém území rukou a Jiskra dostala příležitost zahrávat pokutový kop. Střelec Šupák si poradil a srovnal stav na 2:2.

V závěrečných minutách už oběma týmům na těžkém terénu příliš sil nezbývalo a utkání se rozkouskovalo. Na stavu 2:2 se tak nic neměnilo a oba týmy si připsaly do tabulky krajského přeboru po bodu.

„Soupeř byl kvalitní a měl ve svém středu hráče s ligovými zkušenostmi. V prvním poločase se hrál oboustranně bojovný, vyrovnaný fotbal bez větších šancí. Ve druhém jsme se dostali do vedení, ale po hloupých chybách v obranné fázi jsme pustili rychle hosty do vedení. V závěru jsme měli tlak a aspoň srovnali. Na více už na těžkém terénu nezbývaly síly", řekl k utkání trenér Jiskry Furik.

Jiskra Rýmařov - Pustá Polom 2:2 (0:0)
Branky: 52. Šimko, 85. Šupák z pokutového kopu - 60. a 62. Šmíd
Jiskra Rýmařov: Urban - Radek Šašinka, Barcal, Šimko, Dominik Šašinka - Michal Furik, Jiří Furik, Radim Přecechtěl, Schreier - Šupák, Macrineanu (63. Doležel). Trenér: Milan Furik