Domácí bez stopera Barcala a s ne zcela doléčenými hráči v sestavě chtěli zakončit divizní podzim před svými příznivci vítězstvím. Jiskra se od začátku snažila o útočný fotbal. Hosté přijeli do Rýmařova s jednoduchou taktikou založenou na velké bojovnosti a jednoduchosti.

Rýmařovští se snažili od začátku zatlačit soupeře k jeho šestnáctce. To se jim dařilo, ale velké šance se na hrací ploše nerodily. Střela Ondrušky a průniky Michala a Jirky Furiků nic výrazného nepřinesly.

Ve 29. minutě se domácí tým dočkal vedoucí branky. K míči se dostal na levé straně velkého vápna Radek Šašinka a po jeho přesném centru se před brankou Určic prosadil gólovou hlavičkou Ondruška. Diváci mohli v dalším průběhu sledovat fotbal nepříliš valné úrovně. Jiskra byla častěji u míče, ale bez efektu.

Ve 37. minutě přišlo vyrovnání. Ke střele z dobrých pětatřiceti metrů se odhodlal hostující Los a míč zapadl za záda překvapeného brankáře domácích, Kameníka. V závěru první půle chtěla Jiskra strhnout vedení zpět na svou stranu, ale vážnější příležitost si nevytvořila.

Snaha o vítězství byla na domácích hráčích cítit od zahájení druhého poločasu. Do možnosti se dral Šupák, zastavilo jej bohužel pro Jiskru ofsajdové postavení. O chvíli později pálil Michal Furik, akce skončila jen rohovým kopem.

V 54. minutě o sobě dali vědět hosté. Také oni uvízli v ofsajdové pasti. V 57. minutě centroval nebezpečně Schreier, stav se neměnil. V 60. minutě se dostal k odraženému míči Radek Šašinka, jeho střela ale také branku netrefila.

V 62. minutě se dostal na polovině hřiště k míči střelec první branky hostů, který potáhl míč a střelou z pětadvaceti metrů překvapivě otočil vývoj utkání na stranu Určic. Domácí po inkasované brance přidali. V 66. minutě loboval brankáře hostů Nejezchleba domácí Šupák, na brankové čáře ale zasáhli obránci Určic.

V 67. a 68. minutě byli v šanci hosté. V prvním případě mířili nad a ve druhém zasáhl Kameník. V 73. minutě hlavičkoval zblízka na branku Určic Šupák, míč skončil mimo tyče hostující svatyně.

Domácí tlačili, ale do šancí se nedostávali. V závěru Jiskra ve snaze vyrovnat otevřela obranu a gólové příležitosti měli po protiútocích hosté. V 80. minutě to zkoušel Radim Přecechtěl, brankář hostů neměl problémy. O dvě minuty později se mohl ukázat střídající Němec, před vyběhnuvším brankářem hostů mu scházel důraz.

V 89. minutě mohli hosté vedení potvrdit. Samostatný nájezd Lose zlikvidoval až gólman Kameník. Rýmařovští už víc nedokázali a z posledního domácího nevydařeného vystoupení si odnesli porážku v poměru 1:2. Podzimní část divize zakončí Rýmařov v sobotu na hřišti Havířova.

„Soupeř hrál agresivně, důrazně a šel za vítězstvím s větší vůlí než my. Na naší hře je znát útlum z posledních utkání, a když vlastně pořádně nevystřelíme na branku soupeře, tak nemůžeme vyhrát," dodal k nevydařenému zápasu s Určicemi nespokojený domácí kouč Milan Furik.

Jiskra Rýmařov - TJ Sokol Určice 1:2 (1:1)
Branky: 29. Ondruška - 37. a 62. Los
Jiskra Rýmařov: Kameník - Radek Šašinka, Harazin, Radim Přecechtěl, Dominik Šašinka (62. David Furik) - Michal Furik (81. Macrineanu), Jiří Furik, Ondruška, Schreier - Lesák (59. Němec), Šupák. Trenér: Milan Furik