Vinou sestupu Krnova a Dolního Benešova z divize připadá černý sestupový Petr z krajského přeboru právě na rýmařovské fotbalisty, kteří ale i přesto chtěli svým příznivcům předvést kvalitní fotbal a prokázat dobrou jarní formu. Domácí fotbalisté byli od úvodních minut utkání jasně lepším týmem. Jiskra si vytvořila územní převahu a zatlačila soupeře na jeho polovinu.

Úvodní příležitosti měli Holčák a Kršek, skóre se ale měnilo až ve 24. minutě. Po kombinační akci domácích se dostal k míči Šrom a samostatný průnik zakončil vedoucím gólem Jiskry. Hosté se po inkasované brance nedostali do hry a pokračovali především v obranné taktice. Aktivita hráčů Rýmařova mohla pokračovat i v dalších minutách prvního poločasu. To domácím přineslo ovoce hned minutu po první vstřelené brance. Také u druhé branky byl rýmařovský kanonýr Šrom, když samostatně zakončil další z vydařených akcí domácího kolektivu.

Spokojení diváci na rýmařovském hřišti mohli sledovat v podání domácích fotbalistů pohledný, útočný fotbal. Ve 39. minutě se opět měnilo skóre ve prospěch Rýmařova. Šrom potáhl míč z poloviny hrací plochy, kde si jej vyměnil s Čulíkem, a ten zvýšil náskok Jiskry už na rozdíl tří branek. Hráči Rýmařova hráli ve zbylém průběhu první půle s chutí, v pohybu a měli další dobré možnosti. Hosté měli velké potíže a byli rádi, že do přestávky neinkasovali další góly.

Ve stejném duchu pokračovala Jiskra i ve druhé půli. Hned v úvodu zahrozil střelou Jiří Furik. O chvíli později byl v šanci v utkání agilní střelec Šrom. Gól ale vstřelili v 59. minutě hosté. Domácí zahráli před svým velkým vápnem nedovoleně a hostující Vojtek přesnou střelou z dvaceti metrů snížil na 1:3 z pohledu hostů. Na hřišti se hrál otevřený fotbal a ten přinášel další střelecké příležitostí. V 79. minutě ukončil svůj střelecký koncert v utkání domácí kanonýr Šrom, který dal svůj třetí a celkově čtvrtý gól Jiskry.

Oba týmy hrály až do konce, ale další branky již diváci neviděli. Jiskra poslední letošní domácí utkání zaslouženě hladce vyhrála a s krajským přeborem se rozloučí v neděli na hřišti Pusté Polomi. „Utkání bylo v naší režii a po zásluze jsme hladce vyhráli. Kluci chtěli i přes sestup dokázat, že jaro odehráli dobře. Bohužel se situace ve vyšších soutěžích vyvinula tak, že sestoupíme z třetího místa od konce," říkal vedoucí rýmařovského mužstva Václav Tlapal.

Jiskra Rýmařov – Fotbal Poruba 2011 4:1 (3:0)
Branky Rýmařova: 24., 25., 79. Šrom, 39. Čulík
Rýmařov: Martinák – Čulík, Šašinka, Harazim, Kováč – Kršek (65. Pavlát), Jiří Furik (76. David Furik), Schreier, Michal Furik – Šrom, Holčák. Trenér: Milan Furik, vedoucí: Václav Tlapal