Úvod se ale domácím vůbec nevydařil. „Byl to první zápas, takže jsme se chvíli hledali. Velké hřiště, takže jsme se nějakou dobu dostávali do tempa," vykládal rýmařovský trenér Milan Furik.

Uběhlo teprve deset minut a Jiskra prohrávala 0:2. „V prvním případě jsme zaspali při rohu. Oni rozehráli nakrátko. Přišel centr do šestnáctky a gól," popisoval Furik a pokračoval: „Pořád to bylo z naší strany takové ospalé. Za dalších pět minut se Olomouc dostala do brejku a jejich hráč přehodil našeho brankáře."

Po půlhodině se domácí fotbalisté konečně prosadili. Z penalty se trefil tradiční exekutor Šupák.

Po změně stran začala Jiskra přece jen více vystrkovat růžky. A dočkala se zaslouženého vyrovnání. Po rohu se hlavou trefil Lesák. Také proto se mohli Rýmařovští radovat z cenné remízy. „Výsledkově určitě panuje spokojenost, ale hra se ještě hodnotit nedá. Všecko si musí po té zimě sednout. Bylo vidět, že to byl první herní test," povídal lodivod Jiskry Rýmařov.

Samozřejmě věděl, že také Olomouc je ve stádiu příprav. „Je to silný tým, ale taky teď zkouší různé složení sestav a nové hráče," poznamenal Milan Furik.

Utkání se soupeřem z vyšší soutěže je však pro každý celek vždy prospěšné. „Třetí liga je rychlejší, to byl asi hlavní rozdíl na hřišti. Kvalita hráčů je jinak srovnatelná," rozebíral utkání kouč Rýmařova a pokračoval: „Šanci dostali i mladší hráči, dorostenci, z tohoto hlediska je to pozitivum."

Přišla však i jedna nepříjemnost. „Bohužel se nám zranil stoper Jakub Harazin. Vytočil si do strany koleno a musel ze hřiště. Zatím nevíme, jak je jeho stav vážný, to ukáží až podrobnější vyšetření. Pro nás je to rána, protože stopeři jsou nedostatkové zboží. Snad to nebude nic až tak zlého," uzavřel Milan Furik.

Jiskra Rýmařov - 1. HFK Olomouc 2:2 (1:2)
Branky Rýmařova: Šupák, Lesák
Jiskra Rýmařov: Kameník - David Furik (Kováč), Harazin (Tomeček), Horák, Tomáš Němec - Michal Furik, Jiří Furik, Lesák, Radek Němec - Šupák, Vajdík. Trenér: Milan Furik