Fotbalisté Jiskry chtějí v letošní sezóně I.A třídy uspět a vrátit se do krajského přeboru. V letním přípravném období pro to dělá tým kouče Milana Furika maximum a i výsledky přípravných utkání ledacos naznačují. V sobotním duelu proti účastníku olomouckých krajských soutěží, olomouckému Medlovu, se hrál na hřišti Jiskry od začátku z obou stran útočný fotbal.

Fotbalisté Jiskry zkoušeli v zápase další možné posily pro podzimní část a v dobrém světle se představil krnovský Jiří Šimčík.

Hráči obou soupeřů se snažili o kombinační projev a hra měla dobrou úroveň. Před brankami se rodily dobré střelecké příležitosti, které dokázali oba soupeři i využívat. Diváci tak viděli kromě pěkných kombinačních akcí i pěkné góly v sítích brankářů obou mužstev. Po střelecké přestřelce tak skončil první poločas nerozhodně 3:3.

Také od zahájení druhých pětačtyřiceti minut se hrál na rýmařovském hřišti kvalitní a divácky zajímavý fotbal. Jiskra se tlačila do útoku a vytvářela si další dobré příležitosti ke vstřelení branek. Hosté také nehráli pasivně a byli stálým nebezpečím. V dresu Jiskry tradičně zářil kanonýr Šrom a i jeho zásluhou přidal domácí kolektiv do sítě Medlova další dvě branky. Hostující tým bojoval, ale jeden vstřelený gól v průběhu druhé půle stačil na porážku 4:5.

Jiskra si tak připsala další vítězství v přípravném utkání a generálkou na zahájení nového ročníku I.A třídy bude tuto sobotu utkání na vlastím hřišti, kde od 17.00 hodin přivítá Slavoj Bruntál.

Branky Rýmařova: Šrom 3, Jahoda, Šimčík.