Rýmařovští fotbalisté jdou zápas od zápasu a po čtvrtečním vítězství v Kobeřicích, které znamenalo definitivní potup do krajského přeboru, hostili v sobotním pěkném odpoledni celek Tatranu Štítina. Jiskra doma neprohrála čtrnáct měsíců od dubna loňského roku a měla další motivaci tuto úspěšnou šňůru prodloužit.

Hned úvod utkání tomu napověděl. Už v 8. minutě se protáhl po pravé straně útoku hbitý Šimčík a jeho přihrávku pod sebe na vzdálenější týč usměrnil do sítě s přehledem Jiří Furik.

Hosté mohou soutěž dohrávat v klidu a na rýmařovském hřišti se snažili hrát kombinační fotbal se snahou o rychlý přechod do útoku. V 15. minutě to Štítině přineslo ovoce. Po pěkné akci ze strany poslal přesnou přihrávku na hranici jedenáctky hostující Thomas a Maisel pohotově poslal míč za záda rýmařovského brankáře Urbana.

Domácí se v dalším průběhu snažili strhnout vedení na svou stranu. Střely Krčmaříka a Šimčíka cíl nenašly. Hosté se snažili o odpověď, ale branku Jiskry ohrožovali převážně dlouhými či centrovanými míči, které velké starosti obraně Rýmařova nenadělaly. Možnosti ke skórování byly před brankářem hostů, domácí hráči se do přestávky neprosadili.

Od zahájení druhé poloviny utkání si rýmařovští fotbalisté vypracovali převahu a tlak na branku soupeře. Jiskra se snažila prosadit po stranách, a to přinášelo úspěch. V 52. minutě prošel pravou stranou obrany Štítiny domácí bek Jahoda a jeho zpětnou přihrávku zužitkoval přesnou střelou Krčmařík, který vrátil svému týmu vedení.

Rýmařovští fotbalisté měli navrch a vytvářeli si další dobré příležitosti. Schreierův pokus likvidoval Šebesta v bráně Štítiny a také nebezpečné závary po centrech Jahody a Šimčíka třetí brankou v síti hostů neskončily. Domácí měli utkání pod kontrolou a kráčeli za dalším vítězstvím. Hosté to ještě zkoušeli, ale výrazně domácího brankáře Urbana ve druhé půli neohrozili.

V 79. minutě přidala Jiskra pojistku na vítězství a opět udeřila ze strany. Šimčíkův přesný míč našel Jiřího Furika a ten svým druhým gólem v utkání uzavřel gólový účet zápasu.

Rýmařov po vítězství 3:1 navýšil náskok na čele tabulky 1. A třídy a pokračuje ve vítězném tažení bez přerušení na vlastním hřišti. „Dnes jsme neviděli herně až tak dobré utkání, ale myslím, že naše vítězství bylo zasloužené. Utkání je už moc a hodně natěsnané do termínu a začíná se to projevovat. Po postupu máme dále oč hrát a chceme pokračovat v domácí čtrnáctiměsíční úspěšnosti," řekl po utkání rýmařovský kouč Milan Furik.

Jiskra Rýmařov - Tatran Štítina 3:1 (1:1)
Branky: 8. a 79. Jiří Furik, 52. Krčmařík - 15. Maisel
Jiskra Rýmařov: Urban - Kováč (17. Jahoda), Harazin, Radim Přecechtěl, Šašinka - Jiří Furik, Šimčík (80. Tlapal), Čepelka, Schreier - Krmařík, Doležel (71. David Furik). Trenér: Milan Furik, vedoucí: Václav Tlapal