Bez několika hráčů kádru a pouze s dorostenci na lavičce nastoupili v tropickém sobotním odpoledni rýmařovští fotbalisté k přípravnému utkání proti ambicióznímu diviznímu týmu ze Šumperku. Domácí i přes oslabený kádr chtěli zkoušet a snažili se před svými příznivci držet s výše postaveným soupeřem krok.

V prvních pětačtyřiceti minutách se to fotbalistům Rýmařova poměrně dobře dařilo a herně za svým soupeřem nezaostávali. Na hráčích Šumperku byla vidět zkušenost a herní vyspělost. Jiskra se snažila odpovídat stejnou mincí, a tak se hrál poměrně vyrovnaný a zajímavý fotbal s příležitostmi na obou stranách hřiště.

Do vedení se dostali hosté po zaváhání gólmana Jiskry, který nastřelil hostujícího útočníka a od něj putoval míč nešťastně za jeho záda. Oslabený rýmařovský kádr stačil se silami do závěru první půle, kdy inkasoval druhý gól po vydařené kombinační akci hostů. Ve druhém poločase udávali tempu hry fotbalisté Šumperku, kteří si vytvořili převahu v poli a i více střeleckých příležitostí.

Rýmařovští se zatáhli a vzdorovali obětavou a zodpovědnou obranou. Na ofenzivu již hráčům Jiskry příliš sil nezbývalo, a tak měli navrch hosté. Střelecky se ale Šumperk prosadil až necelých deset minut před koncem utkání zásluhou bývalé rýmařovské akvizice, Holčáka. Další branky se již diváci nedočkali a po skončení si Rýmařov připsal porážku 0:3.

Série přípravných utkání Jiskry pokračuje ve středu 31. července, kdy od 17.30 hodin přivítá v domácím prostředí účastníka olomouckého krajského přeboru ze Zlatých Hor a hned v sobotu 3. srpna zajíždí k dalšímu utkání do Litovle. „Nebyli jsme ještě kompletní a bylo to cítit. V prvním poločase jsme ještě stačili se silami, ale postupně jsme je ztráceli a hosté měli navrch. Ve zbytku přípravy musíme ještě zapracovat," uvedl stručně k utkání kouč Jiskry Milan Furik.

Jiskra Rýmařov – SAN-JV Šumperk 0:3 (0:2)
Sestava Rýmařova: Urban – David Furik, Harazin, Čepelka, Šašinka – Tlapal, Michal Furik, Jiří Furik, Schreier – Pavlát, Doležel. Trenér: Milan Furik