I vinou dřevařských slavností ve městě přišlo na utkání vedoucího týmu tabulky s hostujícími Kobeřicemi jen něco málo přes sto příznivců, ale ti určitě po skončení nelitovali. Začátek utkání byl z obou stran velmi svižný a hra se přelévala od jedné brány ke druhé. Hned po pěti minutách musel hasit příležitost domácích hráčů ve svém velkém vápně brankář hostů. Na druhé straně prokázal po závaru před svou brankou pozornost Urban v domácí svatyni.

Oba celky se snažily o útočné pojetí a ve 22. minutě to vyšlo rýmařovským fotbalistům. Šrom vyslal nádherným pasem na bránu hostů Šimčíka a ten zkušeně poslal domácí tým do jednobrankového vedení.

Hosté se nenechali deprimovat a dokázali reagovat. Kobeřice zvýšily iniciativu a důraz na hrací ploše. Jiskra se dostala pod tlak a chybovala. Ve 25. minutě zahráli Rýmařovští ve svém pokutovém území nedovoleně a Kobeřice zahrávaly pokutový kop. Wirth si poradil a začínalo se znovu.

Vyrovnávací branka hostující hráče nabudila a o další necelé dvě minuty později se skóre znovu měnilo. Přes obranu Jiskry se prosadil hostující Mrva a krásným lobem přes rýmařovského brankáře otočil výsledek na stranu Kobeřic.

Druhý inkasovaný gól domácí fotbalisty poslal do útlumu a ve zbytku prvního poločasu byli lepším mužstvem hosté. Domácím se hra vůbec nedařila a jen těžko se na hřišti prosazovali. Hosté byli aktivnější a vypracovali si i příležitosti. Ty naštěstí pro domácí gólem neskončily a tak naděje Jiskry stále žila.

Do druhé poloviny utkání poslal domácí kouč Milan Furik na hřiště Doležela a tento tah mu dokonale vyšel. Jiskra vstoupila na hřiště jako vyměněná a hned od úvodních minut druhého dějství na soupeře doslova vletěla. Ve 49. minutě to byl právě střídající Doležel, který vstřelil vyrovnávací gól a naladil své spoluhráče k dalšímu náporu.

Rýmařovští byli řádně nabuzeni a soupeře zatlačili k jeho bráně. Gólman hostů čelil náporu domácích bez další inkasované branky jen do 54. minuty, kdy po vydařené akci vstřelil třetí branku Jiskry Kršek.

Jiskra hrála s velkým úsilím a snahou. Domácí se tlačili do šancí a v 56. minutě vedli již dvoubrankovým rozdílem. Gólovou akci zakončil znovu Doležel a naděje Jiskry stoupaly. Hosté byli zaskočeni a jen těžko se na hřišti hledali. Hrálo se pod taktovkou domácích, kteří v 59. minutě zakončili skvělou čtvrthodinku pátou brankou v síti Kobeřic z kopačky Krška.

Stav 5:2 hráče Jiskry viditelně uspokojil a tempo hry polevilo. Hosté v dalším průběhu hru částečně vyrovnali a snažili se alespoň korigovat nepříznivý stav. Na hřišti se bylo dále nač dívat. K vidění byly další možnosti na obou stranách hřiště. Kobeřice sympaticky bojovaly až do závěrečných minut, kdy nejprve v utkání hodně viditelným Wirthem snížili na 3:5 a v poslední minutě mohly dokonce utkání zdramatizovat. Rozhodčí nařídil proti domácím druhý pokutový kop, ale tentokrát již Wirth úspěšný nebyl a na domácího brankáře nevyzrál. Jiskra si tak připsala s Kobeřicemi zasloužené vítězství v poměru 5:3 a nadále zůstává na čele tabulky I. A třídy.

„První půle nám nevyšla. Po vedoucí brance nás hosté přehrávali a otočili výsledek. Ve druhém poločase jsme v první čtvrthodině rozhodli a myslím, že jsme byli i celý poločas lepší a zaslouženě vyhráli," hodnotil utkání vedoucí rýmařovského kolektivu.

Jiskra Rýmařov - Kobeřice 5:3 (1:2)
Branky: 22. Šimčík, 49. Doležel, 53. Kršek, 56. Doležel, 59. Kršek - 25. a 81. Wirth, 26. Mrva
Jiskra Rýmařova: Urban - David Furik (46. Doležel), Harazin, Čepelka, Kováč - Jahoda, Radim Přecechtěl, Šimčík, Kršek (85. Čulík) - Schreier (89. Homola), Šrom. Trenér: Milan Furik, vedoucí: Václav Tlapal