Fotbalisté rýmařovské Jiskry vstoupili do utkání od úvodních minut velmi aktivně a zodpovědně. Z dobře zajištěné obrany přecházeli hosté na polovinu domácího kolektivu, kde si po kombinačních akcích vytvářeli střelecké příležitosti.

Ve 12. minutě zastavila obrana domácího týmu útočnou akci Rýmařova zhruba pětadvacet metrů od své brány nedovoleně a hosté dostali příležitost zahrávat trestný kop. Vydařené střele z kopačky Kováče pomohla i teč jednoho z hráčů v domácí zdi, po které se hráči Jiskry mohli radovat z vedoucí branky.

Domácí fotbalisté se v dalším průběhu snažili, ale recept na jistou defenzívu Rýmařovských nenacházeli. Vážněji ohrozit bránu Jiskry nepomohli ani hodně aktivně hrající domácí hráči Thomas a v Rýmařově známý Jakub Dankovič. Hosté měli hru pod svou kontrolou a do přestávky měli další dobré možnosti ke zvýšení svého jednobrankového vedení. Příležitosti Šroma a Schreiera ale stav zápasu nezměnili.

Také od zahájení druhých pětačtyřiceti minut se obraz hry neměnil. Technicky a kombinačně hrající Jiskra měla navrch a kontrolovala vývoj zápasu. Domácí se stále snažili prosadit centrovanými míči do velkého vápna hostů a důrazem. Rýmařovští ale obrannou fázi zvládali na výbornou a hráče Štítiny téměř k ničemu nepouštěli. Střely ze střední vzdálenosti a centry do své šestnáctky likvidoval hostující gólman Urban za pomoci svých zodpovědně hrajících spoluhráčů bez potíží.

Hosté nemysleli jen na obranu a měli další možnosti zvýšit vedení. Průnik Šimčíka ještě gólem v síti domácích neskončil a neujala se ani akce Doležela. Za vítězstvím ale vykročil dobře hrající celek Rýmařova v 70. minutě, kdy o sobě dala výrazně vědět jedna z podzimních posil v rýmařovském dresu. Šimčík vybojoval na polovině hřiště míč a rozhodl se k velkému sólovému průniku, který zakončil druhou brankou v síti domácího brankáře.

Hráči Štítiny se ve zbývajícím průběhu utkání ještě snažili alespoň korigovat, ale hosté je do šancí nepouštěli. Skóre se tak mohlo pohnout na druhé straně. Po střele hostujícího Kováče v 90. minutě se míč odrazil od břevna k dobíhajícímu Doleželovi, kterému ale gólovou radost zmařil praporek pomezního rozhodčího.

Rýmařovští fotbalisté si tak z úvodního utkání letošního ročníku I. A třídy odvezli ze hřiště Štítiny důležité vítězství a o další budou bojovat v sobotu od 17.00 hodin na svém hřišti, kde přivítají celek Suchých Lazců.

„Myslím, že naše vítězství bylo dnes zcela zasloužené. Utkání jsme měli po většinu času pod kontrolou a domácí tým naši hráči k ničemu vážnějšímu nepustili," řekl k utkání krátce vedoucí mužstva Václav Tlapal.

Štítina - Jiskra Rýmařov 0:2 (0:1)

Branky: 12. Kováč, 70. Šimčík

Jiskra Rýmařov: Urban Jahoda, Harazim, Čepelka, Kováč Kršek (64. Doležel), Radim Přecechtěl, Šimčík, David Furik (46. Pavlát) Schreier, Šrom. Trenér: Milan Furik, vedoucí mužstva: Václav Tlapal.