„Přijal jsem nabídku klubu vézt rýmařovský tým krátce před zahájením letní přípravy a dohodli jsme se na dočasné spolupráci. Ve funkci hrajícího asistenta trenéra mi bude pomáhat Radim Přecechtěl, z jehož angažmá v Rakousku sešlo,“ řekl úvodem lodivod Jiskry, Petr Kostelník.

Jiskra dává kádr postupně dohromady a odehrála několik přípravných utkání. V prvním zápase dokázala s mladě složeným mužstvem překvapivě vyhrát na hřišti Jeseníku vysoko 5:1 a ve druhém podlehla na hřišti Mohelnice domácímu týmu 1:3. „První zápas vyšel zejména mladým hráčům, a i to možná poznamenalo druhé utkání v Mohelnici, které trochu podcenili,“ dodal k úvodním přípravným zápasům kouč Kostelník.

Jiskře se nedařilo ani v přípravném duelu s Oskavou, který sehrála na vlastním hřišti. Rýmařovští podlehli 0:2 a o slabé střelecké potenci v utkání svědčil i neproměněný pokutový kop v závěru zápasu.

„Hráčský kádr tvoříme za pochodu a do týmu přichází nová jména. Na postu brankáře máme mladého talentovaného Urbana, který působil v Šumperku a Kamiše z Uničova. Do pole jsou připraveni Škoda z Havířova, navrátilec z Oskavy Kováč, Hložanka z Mikulovic, Miklanka z Opavy a Hloušek z Paseky. Z hráčů, kteří v Rýmařově hráli na jaře jsou v týmu Vincenec, Martinka, Jahoda, Macrineanu a hrající asistent trenéra Radim Přecechtěl. Počítáme i s odchovanci Kučerou, Šašinkou a Čulíkem. Ve stavu dlouhodobě zraněných máme ještě zkušeného Ondrušku,“ pokračoval kouč Petr Kostelník.

Rýmařovský tým sehrál o minulém víkendu poslední přípravné utkání na umělé trávě v Bruntále, kde podlehl Slavoji 1:2. Soutěž krajského přeboru zahájí Jiskra tuto sobotu na hřišti Háje ve Slezsku. „V sobotu nám začíná sezona a věřím, že se nám podařilo dát mužstvo dohromady tak, abychom působili v soutěži se ctí,“ zakončil naše krátké setkání v Rýmařově trenér Petr Kostelník.