Úspěšný kouč Milan Furik, který se do Rýmařova vrátil z Opavy a stojí u vzestupu rýmařovského fotbalu, se tak může i s příznivci Jiskry těšit na nadmíru kvalitní soutěž. Na ni se Rýmařovští připravují velice zodpovědně. Letní přípravu zahájili v polovině července.

Trenér zkouší v přípravě hráče

„Přípravu jsme zahájili 14. července. Vzhledem k tomu, že jsme byli nasazeni do předkola poháru České pošty, tak se plánovala trochu složitěji. V předkole jsme se utkali s divizní Mohelnicí a po výsledku 2:2 jsme byli v penaltovém rozstřelu šťastnější a postoupili do prvního kola, kde jsme narazili na třetiligový Zábřeh.

Zápas skončil v normální hrací době a v pokutových kopech byl tentokrát Zábřeh šťastnější a my z poháru vypadli. Generálku jsme sehráli v Krnově minulou sobotu 2. srpna a vyhráli jsme 4:3. Vzhledem k tomu, že nám scházeli někteří hráči základního kádru, tak jsme dali možnost dalším, převážně mladým hráčům a myslím, že kluci nezklamali.

První mistrovské utkání hrajeme už tuto sobotu od 16.30 hodin doma s Havířovem," řekl kouč Milan Furik.

Sestava týmu

Jeho tým v průběhu letní přestávky velké změny nezaznamenal. „Kádr neopustil nikdo a posílili jsme jej o Pavla Kučeru, který se vrací z Břidličné, a v kádru jsou i vlastní odchovanci z dorostu. Zkoušíme ještě talentovaného Němce z Vrbna pod Pradědem, ale uvidíme ještě, jak se rozhodne," pokračoval úspěšný rýmařovský lodivod.

Společně s vedoucím Václavem Tlapalem a masérem Tomášem Durnou může počítat s týmem ve složení brankáři: Petr Kameník, Martin Juriš a hráči: David Furik, Radek Šašinka, Dominik Šašinka, Jakub Harazin, Daniel Barcal, Jiří Tlapal, Radim Přecechtěl, Jiří Furik, Michal Furik, Michal Schreier, Pavel Ondruška, Pavel Kučera, Tomáš Šupák, Jiří Macrieanu, Jan Kopeček, Martin Bureš a Radek Doležel.

Úvodní zápas. Přijďte fandit!

V rezervě má Jiskra ještě další své odchovance z dorostu, kterému se v poslední době také poměrně daří.

V sobotu se mohou přijít podívat fanoušci nejen v Rýmařově, ale i bruntálském regionu opět na divizní soutěž. Rýmařovští hráči i funkcionáři věří, že lidé přijdou v těžkém úvodním zápase s Havířovem tým podpořit. Hráči a vedení určitě udělají pro dobrý výsledek vše.

S jakými cíli půjde Jiskra do soutěže? „Cíle si musíte klást vysoké. Uvidíme, jak se nám podaří vstup do soutěže s Havířovem. Rádi bychom se stali stálicí v divizní soutěži, ale mnoho věcí může vše ovlivnit," uvedl Furik.

„V divizní soutěži očekávám atraktivnější fotbal a fotbalovou kvalitu, která by měla přilákat fanoušky do našich ochozů. Věříme, že nás přijdou podpořit v hojném počtu," doufá strůjce rýmařovských úspěchů, trenér Milan Furik.