Fotbalisté Rýmařova v minulém kole dokázali na vlastním hřišti deklasovat po výborném výkonu před utkáním favorizovaný celek Velkých Losin, čímž se odpoutali ze dna tabulky. „Utkání nám vyšlo a jsme samozřejmě rádi. V případě neúspěchu by to s námi vypadalo špatně. Soutěž ale pokračuje a my potřebuje bodovat i v dalších zápasech," říká kouč Jiskry.

Rýmařov vs Hranice. Boj bude tvrdý

Rýmařovští jsou určitě výhrou nad kvalitním soupeřem povzbuzeni a pokusí se na první podzimní vítězství navázat. Příležitost k tomu budou mít již v sobotu, kdy zajíždějí k dalšímu důležitému diviznímu utkání na hřiště Hranic.

Hranice jsou na dvanáctém místě tabulky a mají před Jiskrou čtyřbodový náskok. Ten by mohli Rýmařovští v případě úspěchu ještě ztenčit, ale zápas to pro svěřence Petra Kostelníka nebude jednoduchý. Oba týmy vědí oč hrají, a tak to bude neúprosný boj. Kolektiv Jiskry by měl nastoupit v podobné sestavě, která porazila Velké Losiny a určitě se pokusí zabojovat. „Je to pro nás důležité utkání a budeme se snažit o bodový zisk," dodává ještě kouč Rýmařova.

Bojovnost a domácí prostředí. Bude to Bruntálu stačit?

O hodně budou hrát v neděli také fotbalisté Slavoje Bruntál. Bruntálští se po minulé porážce ve Strahovicích vrátili na poslední místo v tabulce I.A třídy a budou ho chtít po nedělním duelu opustit.

„Ve Strahovicích jsme nehráli špatně. Byli jsme většinu zápasu lepší a měli i vyložené gólové příležitostí. O naší porážce nakonec rozhodl gól v nastaveném čase," říká místopředseda Slavoje, Jiří Domiter.

V neděli od 16.00 hodin budou mít fotbalisté Slavoje možnost chvost tabulky opustit. V cestě jim ale bude stát atraktivní soupeř, Jakartovice, které se před sezónou netajily svými ambicemi a mají ve svých řadách zkušené a kvalitní fotbalisty. Slavoj bude sázet na bojovnost a vlastní prostředí, které by mělo být výhodou. „Věřím, že kluci udělají v zápase maximum a že doma poprvé vyhrajeme," dodal ještě místopředseda fotbalového Slavoje.