Fotbalisté Rýmařova přes zimu vydatně posílili hráči z Opavy a v zápase s valašským soupeřem nebrali nic jiného než vítězství. Tomu také nasvědčoval výkon domácích hráčů, kteří od prvních minut předváděli velmi zodpovědný výkon a stoprocentně plnili předzápasové taktické pokyny.

Hosté nastoupili do zápasu se snahou o aktivní projev. Domácí kontrolovali vývoj a do vážnější příležitostí soupeře nepustili. Postupem času převzali iniciativu fotbalisté Jiskry a začali zatápět před hostující bránou. Tři dobré příležitostí ale ještě gólem neskončili a Frenštát držel nadějný výsledek až do 33. minuty. V ní předvedl novic v dresu Jiskry Schreier výbornou individuální akci, po které našel zcela osamoceného Holčáka a ten otevřel skóre utkání.

Hráči Frenštátu se snažili o odpověď, ale k ničemu vážnějšímu se nedostali. Zvýšit vedení mohli naopak před přestávkou na druhé straně domácí, ale také se neprosadili. Od zahájení druhé půle měli častěji míč na svých kopačkách domácí fotbalisté. Hosté se sice pokoušeli o jednoduché útočné akce po dlouhých míčích na polovinu Jiskry, ale ty nebezpečím pro domácí kolektiv nebyly.

Více vzruchu tak bylo dále před pokutovým územím hostů. Do příležitostí se dral rychlonohý Holčák a po něm Šrom. Pojistka vedení Rýmařovských přišla v 68. minutě. Po akci domácích převzala míč další opavská posila Šrom a výbornou individuální akci zakončil táhlou střelou k tyči brankáře hostů, která znamenala druhý gól v síti Frenštátu pod Radhoštěm.

Hosté byli po druhém inkasovaném gólu opařeni a zápas dohrávali v útlumu. Jiskra kontrolovala vývoj a tlačila svého soupeře na jeho polovinu. Diváci viděli ještě několik nadějných příležitostí před brankou Valachů, ale gólu se již nedočkali. Rýmařovští si po skončení připsali vítězství 2:0 a důležitý zisk tří bodů. „V utkání jsme nebrali nic než vítězství. Kluci předvedli kvalitní výkon, výborně splnili taktické pokyny trenéra. Myslím, že naše vítězství bylo zcela zasloužené a pokusíme se na něj navázat v dalším zápase v Janovicích,“ řekl k utkání vedoucí Jiskry Václav Tlapal.

Jiskra Rýmařov - Frenštát p/R 2:0 (1:0)

Branky Jiskry: 33. Holčák, 68. Šrom

Rýmařov: Martiňák David Furik (63. Sitař), Šašinka, Harazim, Čulík Kršek (83. Doležel), Jiří Furik, Schreier, Pavlát (48. Michal Furik) Holčák, Šrom, trenér: Milan Furik.