Jiskra je na konci zimní přípravy a v nedělním utkání si vyzkoušela přírodní travnatý povrch náhradního hřiště v Rýmařově, kde hostila Velké Losiny. Rýmařovským se v přípravě dařilo a i v utkání s Velkými Losinami to od úvodních minut dokazovali. „Příprava nám vcelku vyšla, kromě jedné remízy jsme všechna utkání vyhráli," říkal úvodem kouč Jiskry Milan Furik. Domácí byli od začátku lepší tým a převahu v poli dokázali vyjádřit i střelecky.

V rýmařovském týmu se objevil nadějný Mitov, který se hned zapsal i do listiny střelců. V průběhu zimní přestávky došlo v kádru Jiskry k malým změnám. „Pro jaro přichází do našeho kádru ze Šumperku gólman Kameník, z Břidličné se vrací Ondruška a z HFK Olomouc se k nám vrátil talentovaný Mitov. Odchody jsme nezaznamenali," povídal úspěšný trenér Rýmařova Milan Furik.

Domácí předváděli v neděli odpoledne svým příznivcům pohledný, ofenzivní fotbal s řadou šancí a branek v síti soupeře. 
V polovině vedla Jiskra tříbrankovým rozdílem, aniž by inkasovala. „Do jarní části půjdeme s ambicemi hrát pohledný fotbal a bojovat v popředí tabulky soutěže. Příprava leccos naznačila, ale uvidíme," pokračoval kouč Jiskry.

Domácí fotbalisté pokračovali v kvalitním výkonu proti Velkým Losinám i po přestávce. Příležitost dostali další hráči z lavičky. Hosté se snažili, ale většinu času se jen bránili. Skóre ve prospěch rýmařovských fotbalistů utěšeně narůstalo.

Střelecky se dařilo zejména kanonýru Šupákovi, kterého v utkání doplnil agilní a střelecky disponovaný Ondruška. Oba se blýskli hattrickem a po devadesáti minutách si Rýmařovští připsali další hladké vítězství.

„Myslím, že pro nás utkání splnilo účel, a jsem i rád, že jsme hráli na přírodní trávě. V sobotu nás čeká náročná generálka na hřišti třetiligových Mikulovic a za další týden už ostrý start v prvním jarním mistrovském utkání na hřišti Vendryně," vykládal ještě rýmařovský lodivod.

Jiskra Rýmařov – Velké Losiny 7:2 (3:0)
Branky Rýmařova: Šupák 3, Ondruška 3, Mitov
Jiskra Rýmařov: Kameník – Radek Šašinka, Harazin, Dominik Šašinka, Radim Přecechtěl – Michal Furik, Jiří Furik, Ondruška, Schreier – Šupák, Mitov, střídali: Tlapal, Macrineanu, Jan Kopeček. Trenér: Milan Furik