Rýmařovští fotbalisté po nevydařeném domácím utkání cestovali v neděli na hřiště předního týmu tabulky z Polanky s cílem napravit dojem a pokusit se o bodový zisk. Domácí fotbalisté ale nastoupili do zápasu na velmi těžkém podmáčeném terénu velmi aktivně a odhodlaně. Hosté se dostali v úvodní čtvrthodině první půle pod velký tlak soupeře a čelili mu jen s velkou námahou. Domácí nápor po několika příležitostech před rýmařovským gólmanem vyvrcholil v 16. minutě, kdy se po vydařené akci prosadil jeden z domácích útočníků a poslal Polanku do jednobrankového vedení.

Inkasovaný gól jakoby hráče Jiskry nabudil správným směrem a hosté začali hru postupně vyrovnávat. Domácí aktivita poklesla a zhruba od dvacáté minuty začali mít navrch rýmařovští fotbalisté. Hosté si vytvořili převahu v poli a zakládali nebezpečné útočné akce. Do přestávky si Jiskra vytvořila příležitostí na vyrovnání, ale Holčák a po něm Šrom je nedotáhli.

Rýmařovskému kolektivu patřila také půlhodina druhé pětačtyřicetiminutovky. Domácí hájili těsný jednobrankový náskok a do útoku vyráželi jen sporadicky. Hráči Jiskry prahli po vyrovnání a měli k tomu další dobré možnosti. Ty se ale s efektem nesetkávaly až do 76. minuty. V ní se konečně hosté dočkali zaslouženého vyrovnání. Rýmařovští založili rychlou kombinační akci, po které Jiří Furik vyslal do velkého vápna svého spoluhráče Šroma a ten prokázal svůj důraz a střeleckou pověst vyrovnávacím gólem.

Po vyrovnávací brance se domácí probudili a snažili se utkání strhnout na svou stranu. Rýmařovští odolávali v závěrečných minutách náporu domácího týmu, který se nechtěl s remízu spokojit. Hosté ale obětavým výkonem cennou remízu 1:1 uhájili a odvezli si z Polanky zasloužený bod, na který budou chtít navázat v dalším utkání krajského přeboru příští neděli na hřišti Frýdlantu nad Ostravicí.

„Utkání jsme až na úvodních a závěrečných patnáct minut zvládli dobře. Měli jsme oproti domácím i více brankových příležitostí a odvezený bod je určitě zcela zasloužený,“ řekl po utkání vedoucí rýmařovského mužstva Václav Tlapal.

Polanka - Jiskra Rýmařov 1:1 (1:0)
Branka Rýmařova: 76. Šrom
Rýmařov: Martiňák – Čulík, Šašinka, Harazim, Kováč – Michal Furik, Jiří Furik, Schreier, Pavlát (79. David Furik) – Šrom, Holčák (73. Doležel). Trenér: Milan Furik, vedoucí: Václav Tlapal