Rýmařovští fotbalisté nastoupili do utkání v Hranicích aktivně a už ve 3. minutě jim to přineslo ovoce. Po spolupráci a narážečce s Ondruškou otevřel skóre zápasu Jiří Furik a dostal svůj tým do vedení. Z toho se ale hostující kolektiv dlouho neradoval. V 7. minutě přišla chyba v obraně Rýmařovských, kdy jeden z jejich hráčů podběhl míč a volný hráč domácích vyrovnal.

Domácí se nabudili a o další dvě minuty později výsledek otočili na svou stranu. Do velkého vápna Jiskry pronikl z pravé strany šestnáctky hranický útočník a vydařenou střelou do šibenice nedal Hamplovi v bráně hostů šanci zasáhnout.

Po divokém úvodu utkání se hra v dalším průběhu trochu zklidnila. Oba týmy ale hrály aktivní fotbal se snahou o útočné pojetí. Vyrovnání měl na kopačkách Jiří Furik po spolupráci s Ondruškou. Stav se neměnil. Pojistit vedení se snažili také domácí, ale vyložené příležitosti si nevypracovali. Do přestávky ještě mohl srovnat výsledek po rohovém kopu hostů Barcal. Domácí situaci se štěstím přežili bez újmy a do druhé poloviny měli oproti Rýmařovským lepší výchozí pozici.

Druhou polovinu utkání začali lépe fotbalisté Jiskry, kteří ještě více otevřeli hru a prahli po vyrovnání. Hráči Hranic se snažili hájit těsné vedení a nikam se nehnali. Míč měli častěji na kopačkách hosté, kteří se tlačili k velkému vápnu Hranic. Zaslouženého vyrovnání se Rýmařovští přece jen dočkali. Po centru z pravé strany před branku domácích se míč vrátil na šestnáctku, odkud jej pohotový Barcal uklidil za záda domácího gólmana.

Začínalo se znovu a oba týmy chtěly vyhrát. Zajímavé situace viděli diváci před oběma brankami. Střelou ze střední vzdálenosti ohrozili branku Hranic Ondruška a po něm Jiří Furik. Na druhé straně si mohli v závěrečných minutách po útočné akci Hranic a nedorozumění v obraně vstřelit rýmařovští fotbalisté vlastní gól.

Posunout do vedení pak svůj tým mohl střídající Šupák, ale z úhlu branku těsně minul. Branky se tak diváci v Hranicích do konce utkání nedočkali a po skončení poměrně dobrého zápasu a remíze 2:2 se body dělily na obě strany rovným dílem.

„Podali jsme proti středě určitě zlepšený výkon. Hned v úvodu jsme se po pěkné akci ujali vedení. Pak jsme ale bohužel v krátkém čase dvakrát v defenzívě chybovali a domácí výsledek otočili. Do přestávky jsme měli na vyrovnání, ale nepodařilo se to. Ve druhé půli jsme byli aktivní a podařilo se nám vyrovnat. Zápas se hrál z obou stran na vítězství a mohlo se přiklonit k nám, ale i k domácím. Myslím, že konečný bod není až tak špatný," řekl k utkání kouč Rýmařova Milan Furik.

Hranice - Jiskra Rýmařov 2:2 (2:1)
Branky Rýmařova: Jiří Furik, Barcal
Jiskra Rýmařov: Hampl - Skrutek, Harazin, Barcal, Tomáš Němec - Michal Furik, Jiří Furik, Schreier (68. Lesák), Radek Němec (87. Tomáš Němec 2) - Ondruška, Kučera (69. Šupák). Trenér: Milan Furik