Utkání začalo z obou stran hodně svižně. Hned ve 2. minutě ohrozil branku hostů Šrom. O chvíli později v 5. minutě byli v šanci hosté, ale domácí stačili míč na poslední chvíli od své brány odvrátit. Hosté nastoupili v Rýmařově s překvapivě otevřeným fotbalem a také domácí fotbalisté sázeli na ofenzívu. Na rýmařovském hřišti se tak bylo rozhodně nač dívat. Akce se střídaly před oběma brankáři, kde byly k vidění spousty příležitostí.

Rýmařovští udeřili již v 7. minutě. Dlouhý míč na polovinu hostů našel domácího kanonýra Šroma, který se po souboji protlačil přes dva obránce Suchých Lazců a samostatnou akci zakončil hokejovým blafákem na hostujícího brankáře.

Vedení Jiskru nabudilo a hned vzápětí přišel další závar před Klapuchem v bráně hostů. V 17. minutě však mohlo být vyrovnáno. Hosté zatlačili na obranu Jiskry a po opakované střele Švece zastoupil na brankové čáře rýmařovského gólmana jeho spoluhráč Harazin, který vykopl míč z brankové čáry. Na hřišti se dále hrál zajímavý fotbal. Ve 22. minutě šel sám z úhlu na brankáře hostů znovu Šrom, ten si ale z jeho kličkou tentokráte poradil.

Ve 24. minutě se už skóre ve prospěch Jiskry navýšilo. Hráči Jiskry založili po chybě soupeře z vlastní poloviny rychlý protiútok. Míč se dostal ve středu hřiště ke Šromovi, který našel ideálně naběhnutého Šimčíka, a ten sám proti gólmanovi Suchých Lazců nezaváhal.

Hosty ani dvoubranková ztráta nesrazila do kolen. V rozpětí 26. až 28. minuty musel po nebezpečných střelách Petříka a Kapeše z týmu hostů zasahovat pozorný Urban v brance Jiskry. Na druhé straně se dral do šance Homola, akci ale nedotáhl. Ve 41. minutě byl znovu v šanci v zápase hodně viditelný Šrom, ale bez úspěchu. V samém závěru první půle ještě zahrozili hostující Švec a Balažovič, také oni ale stav 2:0 ve prospěch Rýmařova nezměnili.

Dobrý fotbal pokračoval i po přestávce. Oba celky pokračovaly v kombinačním projevu a snaze o rychlý přechod do útoku. V 55. minutě to vyšlo domácím fotbalistům, ale gólovou příležitost Šromovi vzal z nohou opět brankář hostí. V 59. minutě musel na druhé straně zasáhnout Urban proti střele Pusche.

Hosté pokračovali v aktivním ofenzivním výkonu a po jejich další akci odvrátil z brankové čáry domácích na poslední chvíli Čepelka. V 75. minutě se domácí střelec Šrom konečně dočkal gólu, ale radost mu zkazil zdvižený praporek rozhodčího. Tentýž hráč chtěl přidat svou druhou branku v utkání v 80. minutě, ale přestřelil. O minutu později se dostali ke slovu hosté, ale trestný kop Hoňka mířil mino čtyři tyče domácí brány.

Jiskra pak zápas dotáhla do vítězného konce a po dvou kolech je zatím stoprocentní. V příštím kole zajíždí rýmařovští fotbalisté na hřiště Mokrých Lazců.

Jiskra Rýmařov - Suché Lazce 2:0 (2:0)
Branky: 7. Šrom, 24. Šimčík

Jiskra Rýmařov: Urban - Kováč, Harazin, Čepelka, Radim Přecehtěl (89. Čulík) - Kršek (48. Doležel), Schreier, Šimčík, David Furik - Homola (68. Tlapal), Šrom. Trenér: Milan Furik, vedoucí: Václav Tlapal
Suché Lazce: Klapuch - Pokorný, Špiler, Stuchlík, Balažovič (60. Jemelka) - Kapeš (Herudek), Petřík, Švec, Fusch - Honěk, Vlha. Trenér: Petr Szczur