Jiskra vládne krajskému přeboru s velkým náskokem devíti bodů a ten chtěla udržet i po sobotním duelu s Polankou. I proto favorizovaní domácí fotbalisté soupeře ze spodních pater tabulky v žádném případě nepodcenili a od začátku hráli aktivní fotbal s velkým nasazením.

Po úvodních šancích Ondrušky a Šupáka se skóre měnilo poprvé v 18. minutě. Hosté zahráli ve svém pokutovém území nedovoleně a nařízenou penaltu bezpečně proměnil kanonýr Šupák.

Hráči Polanky čelili v první půlhodině velkému tlaku Rýmařovských a bránili všemi možnými způsoby. Druhému gólu, který vstřelil po vydařené akci znovu Šupák, ale stejně nezabránili. Jiskra měla na hřišti jasně navrch a i další vyložené brankové šance.

Dalšímu gólovému zápisu Šupáka zabránila jen tyč branky hostů a ani možnosti Schreiera a Jirky Furika stavem utkání nepohnuly. Do přestávky ale přece jen nakonec vedení Jiskra navýšila, a to zásluhou Ondrušky, který se prosadil po centru z pravé strany hlavou a stanovil skóre prvních pětačtyřiceti minut na 3:0 ve prospěch Rýmařova.

Ve druhém poločase tempo hry upadlo. Jiskra, vědomá si jasného náskoku, nehrála s takovým nasazením a navíc prostřídala sestavu. Hosté si mohli vydechnout a občas se dostali i na polovinu domácích, kde ale nic výrazného nevymysleli. Herně navrch měli nadále Rýmařovští fotbalisté, kteří si vytvářeli další dobré možnosti ke změně skóre. Šance střídajícího Macrineana, Šupáka a Mitova se s gólovým efektem nesetkaly.

Pro hosty přijatelný stav tak stále přetrvával. Rýmařovští kontrolovali vývoj zápasu a kráčeli k dalšímu vítězství. V závěru ještě mohla Jiskra přidat další gól, ale ani tentokráte se stav neměnil. Po skončení si tak rýmařovský tým připsal hladké vítězství a další tříbodový zisk, který jej drží nadále na špici tabulky s devítibodovým náskokem před Vítkovicemi.

Jiskra Rýmařov - Polanka 3:0 (3:0)
Branky: Šupák 2, Ondruška
Jiskra Rýmařov: Kameník - Harazin, Radek Šašinka, Barcal (72. David Furik), Radim Přecechtěl - Dominik Šašinka, Jiří Furik, Ondruška, Schreier (80. Macrineanu) - Michal Furik (55. Mitov), Šupák (Tlapal). Trenér: Milan Furiks