„Zápas nám příliš nevyšel, Opavští byli agresivnější než my. Zaostávali jsme v pohybu a to, že jsme dostali jen dvě branky, je hlavně zásluha brankářů, kteří nás podrželi. Soupeř měl více šancí a jednoduše byl prostě lepší,“ uznal trenér Jiskry Milan Furik a vzápětí ještě doplnil:

„Bude důležité, abychom byli na první zápas nachystaní po zdravotní stránce, protože jsme v sobotu nebyli úplně kompletní. Věřím, že nás zápas s Opavou může nějakým způsobem nastartovat jak po stránce formy, tak po stránce fyzické, protože jejich mladí kluci byli hodně běhaví.“

Rýmařovského lodivoda před startem nového divizního ročníku nejvíce trápí standartní situace na obou stranách hřiště.

„Tento týden se na to určitě zaměříme, protože tam máme největší nedostatky, a to jak u obranných, tak útočných standardek. Trápí nás to delší dobu, i s Opavou jsme dostali gól ze situace, která se určitě dala ubránit. Musíme na tom ještě zapracovat,“ podotkl Furik.

Kádr Jiskry výraznějších změn v létě nedoznal – nováčci do Rýmařova nedorazili žádní, proběhly jen tři odchody. Pavel Ondruška ukončil kariéru, Tomáš Němec zamířil do Rakouska a Nikolase Tilkeridise si vyhlédly Petřkovice.

První mistrovské utkání čeká Rýmařov v sobotu, kdy od 16.30 hostí Nový Jičín.

RÝMAŘOV – SLEZSKÝ FC OPAVA B 0:2 (0:1).
Branky: 35. Juřena, 80. Darmovzal.

Rýmařov: Kameník – P. Kundrátek, Kocúr, Kolísek, Kováč – Hleba, M. Furik, J. Furik, L. Kundrátek – Navrátil, Tršek. Trenér: Milan Furik.

TOMÁŠ CHALUPA