Jiskra nastoupila do dalšího důležitého utkání na svém hřišti s Jakartovicemi s cílem vyhrát a vylepšit svou pozici v boji o udržení soutěže. Jakartovice ale disponují velice kvalitním kádrem hráčů a v prvních pětačtyřiceti minutách to dávaly znatelně domácím fotbalistům najevo.

Hráči Jiskry se nemohli dostat do tempa a na hrací ploše se trápili. Hosté navíc vstoupili do utkání výborně a v 6. minutě se ujali vedení. Z dobrých třiceti metrů zahrával trestný kop hostující Šupák a parádní dělovkou rozvlnil síť za zády rýmařovského gólmana.

Domácí se snažili, ale hra se jim vůbec nedařila. Zkušený celek hostů zajistil obranné řady a podnikal rychlé protiútoky. Naštěstí pro domácí tým se Jakartovice střelecky neprosazovaly a tak se na jednobrankovém vedení hostů nic neměnilo. Rýmařovští se celým prvním poločasem protrápili a nic pořádného před brankou hostů nevymysleli.

Do druhé půle nastoupil domácí kolektiv se změnou v taktice a rozestavení a vsadil na ofenzívu. Karty se na hřišti začaly pomalu otáčet a herně navrch měl rýmařovský tým. Hra Jiskry se viditelně zlepšila a domácím přinesla i převahu v poli. Výsledkem bylo několik dobrých šancí před brankářem Jakartovic a v 63. minutě i vyrovnávací gól.

Po rychlé kombinaci domácích se dostal k míči Šrom a výbornou individuální akci zakončil gólovým obstřelením brankáře hostů, 1:1. Vyrovnání domácí fotbalisty ještě více nabudilo a před brankou Jakartovic bylo neustále rušno. Hosté se stále soustředili převážně na obranu a čekali na příležitost. Tu jim ale domácí hráči již nedávali a pokračovali v aktivním, ofenzivním výkonu.

V šancích byli postupně Holčák, Šrom a Jiří Furik. Skóre se ale neměnilo až do 85. minuty, ve které rýmařovská Jiskra vykročila za vítězstvím. Vydařenou samostatnou akcí zakončil gólově tentokráte Jiří Furik a rozradostnil domácí příznivce i své spoluhráče, 2:1.

Hosté po druhé inkasované brance otevřeli obranu a snažili se v závěrečných minutách vyrovnat. Domácí fotbalisté si ale své těžce vybojované vedení hájili s přehledem a v 90. minutě pečetili zasloužené vítězství. Do další samostatné akce se dostal střelec zápasu, zkušený Jakub Šrom, a třetím gólem stanovil konečný výsledek na 3:1 ve prospěch Rýmařova.

Jiskra tak stahuje náskok na třináctou Pustou Polom a v dalším kole zajíždí k těžkému utkání do Dětmarovic. „V prvním poločase se nám hra vůbec nedařila a hráli jsme špatně. Do druhé půle jsme udělali změny v rozestavení a postupně prostřídali. To nám přineslo obrat ve hře a nakonec, myslím, že i zasloužené vítězství," řekl po utkání vedoucí Jiskry Václav Tlapal.

Jiskra Rýmařov - Jakartovice 3:1 (0:1)
Branky: 63. a 90. Šrom, 85. Jiří Furik - 6. Šupák
Jiskra Rýmařov: Martinák - David Furik (60. Doležel), Šašinka, Harazim, Kováč - Kršek (84. Pavlát), Schreier, Jiří Furik, Michal Furik - Holčák (85. Čulík), Šrom. Trenér: Milan Furik, vedoucí: Václav Tlapal