Rýmařovský tým nastoupil do utkání s Pustou Polomí v pozměněné sestavě bez některých opor. Hosté předváděli od začátku technický kombinační fotbal. Domácí fotbalisté se chtěli proti svému již diviznímu soupeři vypnout a bojovali po celý zápas s velkým úsilím. Jinak se hrál poměrně vyrovnaný fotbal.

Oba týmy se snažily prosadit do zakončení, ale brankových příležitostí k vidění v prvním poločase příliš nebylo. Stav se tak neměnil až do 42. minuty. Rýmařovští vyrobili chybu ve středu hřiště a domácí hráč se dostal do nájezdu na brankáře hostů. Ten jej zastavil ve vlastním pokutovém území jen za cenu nedovoleného zákroku a domácí zahrávali pokutový kop. S ním si Šmíd poradil a zajistil Pusté Polomi poločasové vedení.

Druhou polovinu utkání začali lépe fotbalisté Pusté Polomi, kteří v 55. minutě navýšili své vedení na rozdíl dvou branek. Jiskra poslala v dalším průběhu druhé půle na hřiště hráče z lavičky a postupně získala navrch. Střelu Šupáka zastavilo břevno domácí brány. Sám na branku domácích šel střídající Němec, ale míč v síti neskončil.

Do zápasu se Jiskra vrátila v 75. minutě. Domácí zahráli před svým pokutovým územím nedovoleně a hosté dostali příležitost trestného kopu. Ondruška si s ním poradil na výbornou a snížil na rozdíl jediné branky.

Závěrečné minuty se hrály v režii rýmařovských fotbalistů, kteří chtěli vyrovnat. Možnost srovnat skóre měl Michal Furik a po něm Dominik Šašinka, ani jeden neuspěl. V posledních minutách hosté tlačili a měli další možnosti. Domácí hájili těsné vedení všemi prostředky a byli rádi, že k nim byl shovívavý i rozhodčí, který byl po zákroku jednoho z jejich hráčů v pokutovém území Pusté Polomi tolerantní.

Jiskra utržila první letošní porážku, ale ta už nic výrazného neřeší. „Nastoupili jsme do zápasu v pozměněném složení a i vinou zranění jsme dali příležitost dalším hráčům. V prvním poločase rozhodla naše chyba. Ve druhém jsme sice inkasovali, ale ve zbytku utkání jsme mohli výsledek i otočit," poznamenal k utkání trenér Rýmařova Milan Furik.

Pustá Polom – Jiskra Rýmařov 2:1 (1:0)
Branka Jiskry: 75. Ondruška
Jiskra Rýmařov: Kameník – Tlapal (66. Dominik Šašinka), Harazin, Barcal, Radek Šašinka – Michal Furik, Radim Přecechtěl, Ondruška, Schreier – Macrineanu (58. Němec, 80. David Furik), Mitov (58. Šupák). Trenér: Milan Furik