Valašskému Meziříčí patří až třináctá pozice v divizní tabulce, Jiskra je devátá, ale favorita toto střetnutí rozhodně nemělo.

„Valaši jsou hodně nepříjemný soupeř, zvlášť na svém hřišti umí pozlobit. Každopádně jsme tady přijeli minimálně bodovat," povídal kouč Rýmařova Milan Furik. Ale to ještě nevěděl, co se na valašském bojišti bude dít.

Kvalitu samotného utkání hodně ovlivnil terén, který nedovoloval kombinovat a v podstatě neumožňoval ani jedinou přesnou přihrávku. „Bylo to strašné, s fotbalem to nemělo nic společného," kroutil hlavou rýmařovský trenér a pokračoval:

„Hřiště bylo tak hrbolaté, že balón létal pořád jen vzduchem. Takže si dovedete představit, jak ta hra vypadala. Nám tenhle styl zrovna moc nevyhovuje," zlobil se.

A tak v první půli viděla stovka fanoušků fotbal nevalné úrovně. Hra se odvíjela hlavně ve středu hřiště, kde se fotbal rozdrobil do jednotlivých osobních soubojů o míč. Český ekvivalent ke slovu fotbal, tedy kopaná, tady nabýval nového rozměru.

Před branku soupeře nebo dokonce do nějaké šance se jedno, ani druhé mužstvo prakticky nedostalo. I když Rýmařovští místy ukazovali, že jsou na tom technicky o dost lépe než domácí, žádný efekt to nepřineslo.

Stejný obrázek hry dlouho přinášela i druhá polovina střetnutí. Boje uprostřed hrací plochy, sem tam nějaký balón uletěl směr brána, ale z toho si gólmani rozhodně vrásky dělat nemuseli. Remízový zápas postupně spěl k bezbrankovému konci, jenže v poslední patnáctiminutovce se začaly dít věci.

V sedmdesáté šesté minutě vyrobili Rýmařovští v obranné činnosti obrovskou chybu. Stopeři Harazin s Barcalem se nechtěně srazili a tím vytvořili příležitost pro domácího Dragona. Ten si věděl rady a poprvé překonal brankáře Kameníka.

Jenže to nebylo všechno. Uběhly další tři minuty a domácí dostali příležitost rozehrávat volný přímý kop. Míč si postavil Roupec a nádhernou střelou trefil šibenici, gólman byl bez šance. Hosté vrhli v závěru všechny síly do útoku, ale srazila je další chyba.

Po autovém vhazování Valašského Meziříčí se dostal k hlavičce jeden z Rýmařovských. Jenže místo aby poslal míč pryč, nechtěně přihrál na domácího Výmolu. A bylo to 3:0. Valaši tak snadno přišli k nečekanému a hlavně lacinému vítězství.

Byl to vyloženě remízový zápas, většina se odehrávala mezi šestnáctkami. Spíše to byly souboje a nákopy, než nějaké pokusy o kombinaci. I když na tomhle terénu to ani nešlo," začal své hodnocení trenér hostí Milan Furik a pokračoval: „Ani k nějakému ohrožení branky se nikdo moc nedostal. My jsme poslali míč na branku asi třikrát, čtyřikrát, ale o nějakých střelách se ani mluvit nedá.

Domácí taky tak čtyřikrát, jenže dali tři góly," pokrčil rameny Furik.

Co se s týmem stalo v poslední čtvrthodině, to si rýmařovský lodivod nedovedl vysvětlit. „Všechno to nastartovalo nedorozumění mezi našimi stopery, takže jsme jim tu první branku vlastně darovali. Druhý gól trefili náhodně ze standardky, no a před třetí brankou jsme opět nesmyslně chybovali," popisoval klíčové okamžiky Milan Furik a nakonec dodal:

„Zápas nám zkrátka nevyšel, asi tak jako v sobotu u nás Slavičínu. O víkendu hrajeme další zápas na hřišti soupeře, v Hranicích, a pokusíme se konečně uspět."

Také domácí kouč Martin Kotůlek věděl, že to nebyl fotbal ke koukání. „Bylo to spíše ubojované, než nějak hezké utkání. Povrch byl tvrdý a moc kombinační krásy nebylo k vidění," uznal lodivod Valašského Meziříčí a pokračoval:

„Potrestali jsme individuální chyby soupeře a v závěru jsme urvali všechny body. Jsme za to samozřejmě moc rádi, ale žádný superfotbal to teda nebyl," pousmál se Martin Kotůlek.

Valašské Meziříčí - Jiskra Rýmařov 3:0 (0:0)
Branky: 76. Dragon, 79. Roupec, 87. Výmola
Jiskra Rýmařov: Kameník - Kučera, Harazin, Barcal, Skrutek - Michal Furik, Jiří Furik, Schreier, Radek Němec - Ondruška, Šupák. Střídali: Lesák, David Furik, Macrineanu. Trenér: Milan Furik