Rýmařovští fotbalisté cestovali na půdu posledního týmu tabulky do Velkých Hoštic s jednoznačným cílem zvítězit. Hosté to také herně od zahájení utkání potvrzovali a vytvořili si územní převahu. Domácí hráči se zatáhli a snažili se ze zajištěné obrany vyrážet do protiútoku. Jiskra tlačila a měla i několik dobrých příležitostí ke vstřelení branky.

V 15. minutě ale domácí zaútočili a po nedovoleném zákroku hostů zahrávali standardní situaci, ze které se ujali vedení. Vstřelená branka hráče Velkých Hoštic povzbudila a vlila jim do žil ještě více bojovnosti.

Hosté měli nadále herní převahu a tlačili se k velkému vápnu domácích. Pokusy Šroma, Šimčíka a Schreiera se neujaly. Vyrovnání se hosté dočkali až ve 41. minutě. Centr do šestnáctky Velkých Hoštic domácí obrana odvrátila jen k dobře postavenému Šimčíkovi a ten chladnokrevně poslal míč do domácí sítě. Začínalo se znovu a před přestávkou se ještě drali do šance Rýmařovští, ale bez efektu.

Druhá polovina utkání se stala dobýváním domácí brány rýmařovskými hráči. Velké Hoštice zahustily území před svým velkým vápnem a to bylo jen těžko prostupné. Domácí navíc přidali obětavý a bojovný výkon, který hráčům Jiskry značně ztěžoval cestu za vítězstvím. Přesto se hostující fotbalisté několikrát přes domácí obranu dostali, ale scházel klid v zakončení a i trochu štěstí.

Při průniku Šroma zaváněla situace hodně penaltovou, ale rozhodčí do píšťaly nepískl. Rozhodnout mohli ale znovu hosté. Brankové příležitosti Šroma, Doležela a Šimčíka se také neujaly. S blížícím se závěrem rostl tlak Jiskry, která ale štěstí v koncové fázi nenašla.

Necelých deset minut před koncem se nakonec mohli radovat domácí fotbalisté, kteří nastřelili spojnici břevna a tyče rýmařovské brány. Ani samotný závěr na remíze 1:1 již nic nezměnil a po skončení si rýmařovští fotbalisté odvezli jen bod za remízu 1:1.

V sobotu od 15.30 hodin pokračuje Jiskra v soutěži I. A třídy na vlastním hřišti, kde přivítá Ludgeřovice.

Velké Hoštice - Jiskra Rýmařov 1:1 (1:1)

Branka Jiskry: 41. Šimčík

Sestava Jiskry Rýmařov: Urban - Jahoda, Harazin, Čepelka, Kováč - Čulík (55. Doležel), Schreier, Radim Přecechtěl, David Furik (65. Kršek) Šimčík, Šrom. Trenér. Milan Furik.