Nezpůsobilý terén. To je důvod, proč došlo k odložení divizního zápasu mezi Rýmařovem a Velkými Karlovicemi. Tedy alespoň oficiální. Bylo ale opravdu karlovické hřiště v tak špatném stavu, aby se muselo utkání přeložit na jiný termín? Rýmařovský trenér Petr Kostelník tvrdí, že ne.

„Shodou náhod byl v pátek na půdě soupeře náš člověk a potvrdil, že hřiště zdobila zelená tráva,“ řekl. Opačný názor však zastává tiskový mluvčí Velkých Karlovic Jiří Podešva. „V době, kdy se rozhodovalo o změně termínu, ležel na hřišti sníh,“ uvedl. „Nechápu, proč Rýmařov dělá takové obstrukce. Nikdo z nás to nechápe,“ dodal vyčítavě.

Paradoxně v podobné situaci byli před necelými dvěma týdny rýmařovští funkcionáři. Právě z důvodu nezpůsobilého terénu se nehrálo utkání se Vsetínem. „A teď napadají druhé kluby,“ hořekoval Podešva. „Měli jsme na hřišti sníh, který slezl až v pondělí. Trénujeme na hlíně s kalužemi,“ oponoval Kostelník.

Jiří Podešva však zcela kategoricky odmítá, že by Velké Karlovice přeložily termín zápasu úmyslně. „Myslíte, že pro nás bylo výhodné nehrát? Jsme v situaci, kdy všichni vyhráli a my musíme dohánět ztrátu. Proč by to pro nás mělo být výhodné?“ vysvětluje.

Jiskra má smůlu

Rýmařov nehrál druhé utkání po sobě a tréninkově strádá. Třítýdenní absence regulérního režimu se na týmu může podepsat. „Chápu, že nejsou v Jiskře rádi. Kdyby byla ta možnost, utkání by nebylo odloženo. Zkrátka to nešlo změnit,“ uvedl Podešva. „Bylo by pro nás daleko lepší, kdybychom hráli teď. Nařčení Rýmařova ale důrazně a striktně odmítáme,“ dodal.

Trenér Jiskry Petr Kostelník mírní útok na adresu karlovického týmu. „Nedělal bych z toho vědu. Jsme však přesvědčeni, že se tam hrát mohlo. Ale pouze proto, že nám volal náš člověk,“ uvedl.

„Je to v rovině jedna paní povídala. Znovu opakuju, pro nás bylo velmi nevýhodné nehrát. Zkrátka to nešlo. Na hřišti ležel sníh, dál se o tom odmítám bavit,“ dodal Podešva. „Je to náš názor, jestli ho vyvrací, tak ať vyvrací. Dál se do toho šťourat nebudu. Svému příteli věřím. Tím bych to rád uzavřel,“ zakončil Petr Kostelník.