Jiskra se v zápase musela obejít bez několika hráčů základní sestavy. „Bohužel nám vypadlo pár kluků ze základu, hráli jsme v dosti okleštěné sestavě,“ řekl úvodem trenér Rýmařova Milan Furik a vzápětí upřesnil: „U Ondrušky a Michala Furika se jedná o svalová zranění, počítám, že by mohli být zpět tak za dva týdny. Jiří Furik je po operaci, ale už se do toho pomalu začíná dostávat.“

Jedinou branku utkání vstřelila ve 41. minutě Kroměříž, když se v jejím dresu prosadil Jan Silný. „Věděli jsme, že k nám přijede kvalitní soupeř, což se také potvrdilo. V první půlce si Kroměříž vytvořila, ale proměnit se jí podařilo jen jedinou,“ komentoval dění na hřišti rýmařovský lodivod. Jiskra si největší příležitost vytvořila ještě za vyrovnaného stavu ze standartky. „Dydowiczův pokus se od zdi odrazil k Šupákovi a ten míč usměrnil na branku, ale brankář hostí bohužel míč zázračně vykopnul,“ litoval Furik.

Ve druhé půli se Rýmařov neprezentoval špatným fotbalem, nicméně na obranu Hanácké Slavie recept nenašel. „Druhý poločas byl z naší strany mnohem lepší, hra se vyrovnala a byli jsme na míči, ale do žádné vážnější situace nás soupeř nepustil. Prohrát doma vždycky mrzí,“ zakončil hodnocení utkání Milan Furik.

RÝMAŘOV – KROMĚŘÍŽ 0:1 (0:1)

Branky: 41. Silný.

Rozhodčí: Gasnárek – Tomanec, Marek. ŽK: Silný.Diváci: 235.

Rýmařov: Kameník – David Furik, Kocúr, Lukáš Kundrátek, Hleba (76. Kováč) – Patrik Kundrátek (86. Doležel), Kolísek, Dydowicz, Tilkeridis, Němec (57. Jiří Furik) – Šupák. Trenér: Milan Furik.

TOMÁŠ CHALUPA