Dvaadvacet bodů ze čtyřiadvaceti možných. Taková je zatím krnovská bilance ve druhé polovině sezony. V osmi zápasech hned sedmkrát dokázal Krnov zvítězit, pouze s Bruntálem remizoval 2:2. Poslední tříbodový zisk se v neděli odpoledne urodil na hřišti posledního Frenštátu pod Radhoštěm.

Před utkáním hostující celek čelil nepříjemným nařčením. Zápas měl totiž údajně pustit. „Z několika stran jsme slyšeli, že vítězství přenecháme soupeři. Tyto názory se objevovaly například v internetových diskuzích a jsem rád, že jsme pochybovače vyvedli z omylu.

Šli jsme si za vítězstvím a fotbalově byl náš celek lepší. Frenštát sice má v kádru vysoké fotbalisty a ve druhé půli vystrkoval růžky, my jsme však výsledek zaslouženě udrželi," komentoval nedělní výhru 1:0 Jiří Šimčík.

Rozhodující a vlastně jedinou trefu celého zápasu zařídil už v desáté minutě Patrik Simichanidis. Jeho spoluhráči si vytvořili další příležitosti. Jednu z těch největších ve druhé půli měl také zpovídaný krnovský záložník.

„Domácí obránci si nepohlídali ofsajd systém, Adam Ondra mi dal výbornou přihrávku mezi beky a já šel sám. Z druhé strany mi nabíhali spoluhráči, křikli si o balon a já dával pod sebe. Bylo to špatné rozhodnutí, měl jsem zkusit střílet," popisoval okamžik zhruba z pětašedesáté minuty Jiří Šimčík.

Ten si momentálně atmosféru v klubu užívá. Krnov se veze na vítězné vlně a poráží jednoho soupeře za druhým: „Je to opravdu skvělá jízda. Nikdo to nečekal, ani fanoušci. Přece jenom jsme se oprostili od hráčů odjinud, začalo se sázet pouze na naše odchovance a nevědělo se, co to s námi udělá. Všichni ale táhneme za jeden provaz a daří se nám."

Pětadvacetiletý hráč krnovského výběru se podílí na ofenzivě svého mužstva. Vepředu svými centry hledá oba velké talenty Krnova Hrubého a Houdka, v záloze pak spolupracuje třeba s Adamem Ondrou. Všichni dohromady tvoří velkou útočnou zbraň družiny trenéra Ladislava Bártka:

„Kuba Hrubý je velice rychlý a odběhá to. Kuba Houdek zase dokáže zpracovat snad jakýkoliv balon. Když se nám zranil Ondra Bartoníček, vznikl problém. Adam Ondra se ale jeho role zhostil dobře a skvěle ho zastupuje," líčil Jiří Šimčík, jenž brázdí pravý kraj záložní formace.

To je pro něj trochu netypická pozice. „Byl jsem na operaci s kolenem a půl roku jsem nehrál. Na jaře mě začalo zlobit levé koleno. Nastupoval jsem na levé straně, což znamenalo velkou zátěž především při centrech. Vyřešilo se to posunutím na pravou stranu, kde více používám druhou nohu a zatížení kolena není takové," vysvětloval.

Opora krnovské zálohy se už těší na středeční odpoledne. Od 17 hodin totiž na hřišti v Horním Benešově proběhne finále okresního poháru, při kterém jeho mužstvo narazí na Bruntál.

„V krátkém sledu se opět potkáme. Někteří kluci nám budou chybět kvůli studijním anebo pracovním povinnostem. Věřím ale, že to zvládneme," pokračoval Jiří Šimčík, jenž pochází z Krnova a za místní klub s výjimkou jedné sezony, kterou strávil v Rýmařově, odehrál celou fotbalovou kariéru.

Další těžký duel Krnovské čeká v neděli. Od 16.30 se v Krnově představí lídr soutěže z Bohumína. Potkají se tak dva nejlepší celky jarní části. „Doufáme, že z toho pro nás budou tři body. Je to těžký soupeř. Nám ale právě taková utkání vyhovují. Se slabšími musíme vymýšlet a tvořit. Tady můžeme hrát na brejky, z nichž dokážeme být nebezpeční," zakončil Jiří Šimčík.