Jindřichovský Slezan se nachází na posledním místě tabulky I. B třídy a v sobotním utkání proti jednomu z aspirantů na přední umístění v tabulce a zachování naděje na udržení soutěže potřeboval nutně vyhrát.

Slavia Opava přijela do Jindřichova sebevědomě a od začátku si vytvořila převahu v poli. Hostující fotbalisté drželi míč na svých kopačkách a snažili se o kombinační fotbal s přechodem do útoku. Domácí se naopak zatáhli a zodpovědně bránili.

Slezan čekal na chyby soupeře, po kterých podnikal rychlé protiútoky. Opavští si vytvořili střelecké příležitosti, ale scházela jim patřičná efektivita a přesnost. Udeřilo tak na druhé straně hřiště. Ve 33. minutě vybojoval po souboji s obránci hostů míč před velkým Opavy Barvík a přesným lobem přes brankáře hostů otevřel skóre zápasu.

Vstřelený gól domácí hráče i příznivce nabudil. Slezan bojoval s velkým nasazením a nedával hráčům Slavie nic zadarmo. Hosté se snažili do přestávky vyrovnat, ale možnosti nikam nedotáhli.

Bojovnost a nasazení zůstaly v řadách domácího kolektivu i od zahájení druhého poločasu. Opavští pokračovali v technickém a kombinačním fotbale, kterému ale scházelo to nejdůležitější, brankové vyjádření. Jindřichovští poctivě a obětavě bránili a čekali na svou příležitost. Ta přišla v 71.minutě. Po rohovém kopu se dostal k míči před brankou Opavy střídající domácí Němec a zvýšil vedení Slezanu na rozdíl dvou branek.

Jindřichov kráčel za důležitým vítězstvím a hájil nadějné vedení. Opavský tým se nechtěl smířit s vývojem utkání a na domácího soupeře zatlačil. V 79. minutě vyrobili domácí v obraně hrubou chybu a Slavila se kontaktním gólem vrátila do utkání a silně zdramatizovala jeho závěr.

Slezan čelil v závěrečných minutách náporu hostů a hájil těsný jednobrankový náskok. Opavští tlačili až do závěrečného hvizdu rozhodčího, ale kýženého vyrovnání se nedočkali. Jindřichov si tak mohl připsat veledůležité vítězství 2:1 a zisk tří bodů, které je dotahují v tabulce soutěže na dva body od předposledního Úvalna.

Slezan Jindřichov - Slavila Opava 2:1
Branky: 35. Barvík, 70. Němec za Jindřichov, 80. Maisel za Slavii Opava, sestava Jindřichova: Spurný, Hanslík, Bohačík, Sklenařík, Vergos, Adamec, Koval, Korduliak, Táborský, Barvík, Tilgeridis, střídali: Němec, Čanaklis, Čepek