Hned v prvním kole nového ročníku I.B třídy se odehrálo na hřišti Jindřichova úvodní okresní derby mezi starými rivaly, domácím Slezanem Jindřichov a hosty z Krásných Louček. Po zajímavém a dramatickém průběhu dokázali domácí otočit v poslední desetiminutovce téměř ztracený zápas na svou stranu a po těsném vítězství si připsat tři body.

Na jindřichovském hřišti začali sobotní utkání lépe fotbalisté hostujícího kolektivu z Krásných Louček, kteří ovládli hrací plochu a domácího soupeře přehrávali. Slezan se na hřišti hledal a nedokázal se proti dobré hře hostů prosadit. Krásné Loučky si vypracovaly převahu a s ní i brankové příležitosti. Ty ale kromě jediné výjimky zásluhou Mamuly nedokázaly proměňovat.

Také od zahájení druhých pětačtyřiceti minut byly na hrací ploše lepším týmem Krásné Loučky. Hosté pokračovali v kvalitním výkonu, který vyvrcholil druhou vstřelenou brankou z kopačky Lukáše Chlopčíka. Na jindřichovském hřišti už asi málokdo věřil, že domácí celek se vzchopí a urve ze zápasu nějaký bod. Zvláště pak, když domácí tým pokračoval v matném výkonu až do 79. minuty. V ní se podařilo vstřelit šťastný gól domácímu Táborskému a naděje Slezanu ožila.

Koval ze Slezanu: Byl to šťastný zápas

Hosté se začali obávat o výsledek a naopak domácí fotbalisté vycítili pro závěrečné minuty šanci. Slezan si vytvořil v závěrečných minutách tlak, po kterém se dostal do samostatné akce Dimitrov a zařídil vyrovnávací branku.

Hra Krásných Louček se rozpadla a euforie jindřichovského týmu pokračovala až do samotného závěru zápasu. V něm dokázali domácí v poslední minutě utkání vstřelit dokonce rozhodující branku Sklenaříkem a hosté byli na kolenou. Slezan otočil ztracený zápas a z prvního okresního derby nové sezony si odnesl těsné vítězství a tři cenné body.

Navázat na úvodní vítězství v novém ročníku I.B třídy budou chtít jindřichovští fotbalisté ve druhém utkání na hřišti Zlatníku, Krásné Loučky se utkají doma v sobotu od 17.00 hodin s Břidličnou. „Byl to pro nás šťastný zápas. Hosté byli lepší až do naší první branky. Až po ní jsme začali hrát a podařilo se nám skoro nemožné,“ zhodnotil zápas stručně předseda Slezanu Radúz Koval.

Slezan Jindřichov – Sokol Krásné Loučky 3:2 (0:1)
Branky: Táborský, Dimitrov, Sklenařík - Mamula, Chlopčík.