Jindřichovští fotbalisté chtěli navázat ve druhém letošním mistrovském utkání I. B třídy na úvodní vítězství v Chomýži a od začátku to také na hřišti dávali svému soupeři z Opavska patřičně najevo.

Domácí hráči byli od úvodních minut na hrací ploše lepším týmem a i bez nedoléčené posily Holčáka, který byl připraven na lavičce, předváděli svým příznivcům velmi dobrý výkon. Slezan měl herně navrch a vytvářel si po pěkných kombinacích brankové příležitosti. Hned v úvodu zápasu jednu z nich proměnil ve vedoucí gól Martin Sklenařík.

Hosté byli zataženi a podnikali rychlé protiútoky. Domácí ale byli v první půlhodině aktivnější a dále svého soupeře přehrávali. Výsledkem byl po vydařené akci druhý gól v síti Otic z kopačky Macka a jindřichovské akcie stoupaly.

V závěru prvních pětačtyřiceti minut hosté vycítili šanci a bojovali o zvrat ve vývoji utkání. Před přestávkou se to Oticím podařilo a branka Šupáka je vrátila do zápasu.

Jindřichovský kolektiv nastoupil do druhé poloviny utkání nejen s Holčákem, ale i s touhou rozhodnout definitivně o osudu zápasu. Domácí dostali svého soupeře pod tlak a ten v obranné fázi chyboval. Jindřichov toho využil a Martin Sklenařík přidal třetí uklidňující gól.

Hosté to dále zkoušeli, ale v herních činnostech a nasazení za bojovně hrajícím domácím kolektivem zaostávali. Slezan si vypracoval další brankové příležitosti a gól Holčáka posunul stav utkání už na 4:1 ve prospěch Slezanu.

Otice sympaticky pokračovaly v bojovném výkonu a snažily se korigovat nepříznivý výsledek. Malou jiskřičku naděje pro hosty vykřesal Smuda, který snížil na 2:4 z pohledu Otic. Jindřichov ale tahal v utkání za delší konec a zápas měl zcela pod svou kontrolou.

Domácí kráčeli za druhým letošním vítězstvím v řadě a dále potvrzovali, že mají pro letošní sezónu velké ambice. Hosté neměli šanci a utkání se dohrávalo pod taktovkou Jindřichova.

V závěru přišla další z vydařených akcí domácích a Kostka pečetil hladké vítězství Slezanu na konečných 5:2. Jindřichovští tak byli úspěšní i ve druhém letošním utkání a vyhoupli se k čelu tabulky I. B třídy.

Slezan Jindřichov - TJ Otice 5:2 (2:1)
Branky: Martin Sklenařík 2, Holčák, Macek, Kostka Šupák, Smuda