Trenér Jiří Czakan měl k dispozici konečně širší kádr a hned to bylo na hře znát. Hostující fotbalistky byly hned od úvodních minut aktivnější a měly více ze hry. Také si od počátku vytvářely šance. Ujala se však až ta ze šestnácté minuty, kdy se prosadila Šandová.

Úvodní branka zvedla stavidla ofenzivní hry Bruntálských a na branku Vítkovic se vylil jeden útok za druhým. A také přibývaly branky. Ve dvaadvacáté minutě zvýšila náskok hostí Jarošová. Hned po rozehrání ve středovém kruhu získaly hostující hráčky míč a založily rychlý brejk. Anna Pušková se v šanci nemýlila, 0:3.

Dvaatřicátá minuta přinesla další povedenou akci Bruntalaček, na jejím konci se ocitla Helekalová a bylo to o čtyři góly. Minutu před poločasovou přestávkou se pak podruhé v utkání trefila Šandová.

Také start do druhé půle měly svěřenkyně Jiřího Czakana bleskový. Po několika desítkách vteřin vstřelila šestou branku hostů Tereza Pušková. Fotbalistky Slavoje Olympie na hřišti dominovaly a přidaly ještě další přesné trefy. O tři minuty po Puškové se znovu prosadila kapitánka Jarošová, v pětapadesáté minutě pak Šandová dovršila svůj hattrick, 0:8 z pohledu domácích Vítkovic.

Bruntálský kouč pak prostřídal sestavu a hostující celek, i když měl stále převahu, už se nedokázal prosadit v koncovce. Necelých dvacet minut před koncem naopak domácí hráčky zaznamenaly alespoň čestný úspěch. Konečnou porážku ostravského týmu 1:8 už ale zmírnit nemohly.

Trenér Bruntálu Jiří Czakan mohl být nadmíru spokojený. „Po delší době jsme měli k dispozici téměř kompletní tým a bylo to vidět. Od úvodních minut jsme si vytvořili převahu, ale vždy než dáme gól, tak nám to chvíli trvá. Jakmile jsme pak vstřelili první, tak najednou soupeř nevěděl, kam dřív skočit a do poločasu jsme stihli dát pět gólů," popisoval průběh utkání kouč bruntálských žen a pokračoval:

„Ve druhém poločase daly holky opět rychle tři góly. Potom jsme prostřídali sestavu, ale už jsme se nedokázali prosadit střelecky. Teď nás čeká těžké utkání v Brně, tak snad budu mít opět k dispozici stejný kádr, jelikož domácí tým určitě bude posílen hráčkami z áčka. Dneska si holky zaslouží za předvedenou hru pochvalu. Momentálně máme sérii pěti utkání bez porážky, tak bychom ji rádi prodloužili."

Do konce soutěže zbývají poslední dvě kola. Nejdříve zajíždějí hráčky Bruntálu v neděli 22. května do Horních Heršpic a o týden později hostí doma Brušperk.

MFK Vítkovice - FC Slavoj Olympia Bruntál 1:8 (0:5)
Branky: Šandová 3, Jarošová 2, Pušková Anna, Helekalová, Pušková Tereza
Bruntál: Švajdová - Kremserová (60. Kappelová), Balážová, Fišerová, Maková - Stefanovská, Jarošová, Anna Pušková, Helekalová (69. Janíčková) - Šandová (79. Ondruchová), Tereza Pušková. Trenéři: Jiří Czakan, Lukáš Dorňák