Kouč Jiskry má k dispozici pouze omezený kádr, každý den trénuje nanejvýš desítka hráčů. Jakoby nestačilo, že patálie se sestavou řešil celý podzim. Dril na jarní část sezony zahájila Kostelníkova družina teprve nedávno. V rámci přípravy odehrála i modelové utkání s bruntálskou Olympií.

Povinnému vítězství divizního týmu nezabránily ani bývalé tváře Jiskry, Orság a Krajčovič. Jejich případný návrat do Rýmařova je však velmi nepravděpodobný. „Olympia nechce uvolňovat hráče, bojují o postup,“ vysvětlil Kostelník.

Zatím bez posil

Rýmařovský stratég čelí masivnímu odchodu hráčů. Z kádru se už poroučeli ostravští Bochňák a Breškovec, do druhé poloviny sezony nenastoupí ani Šašinka. Citelná bude také ztráta Švajdy, jenž v současnosti trénuje s Uničovem. Radost Kostelníkovi nedělá ani Píca, který jedná o hostování v jiném týmu.

Prakticky jedinou posilou Rýmařova tak stále zůstává Holčák z Dolního Benešova. „Jinak nemáme nikoho. Pokouším se shánět hráče osobně, ale zatím je to bída,“ litoval Petr Kostelník. „Bohužel jsme na konci regionu, všichni to k nám mají daleko a místní hráči jsou už vybrakovaní,“ dodal.