Slavoj Olympia o víkendu sehrála jedno ze svých nejzdařilejších utkání této sezony krajského přeboru. Kouč Antonín Mura byl výkonem svých svěřenců nadšen a mohl chválit. Zejména pak forvarda Jana Hendrycha. Ten šel do hry po přestávce, neuběhla přitom ani půlhodina a už stihl zkompletovat hattrick.

„Je to mé nejpovedenější utkání v kraji. V posledních týdnech jsem moc nehrál, přece jenom jsem měl školu a na trénink tolik času nezbývalo. Teď mám zkouškové období, jsem doma v Bruntále a trenér mi dal příležitost na poločas," komentoval třiadvacetiletý bruntálský fotbalista.

Vzápětí popsal, jak ke trojici branek vlastně došlo. „Prvnímu gólu předcházel odkop z obrany. Balon se od Zdeňka Orsága dostal k Radkovi Zatloukalovi, který dával za obranu, a já šel sám. U druhé branky centroval do vápna Honza Krajčovič a já se trefil hlavou. Ve třetím případě tam byla další přihrávka za obranu a střelou ze šestnáctky jsem se dokázal prosadit," vysvětloval Jan Hendrych.

Naskočit do rozjetého zápasu pro něj nebylo vůbec jednoduché. Hra Bruntálu se nacházela v určitých obrátkách, kterým se ihned musel přizpůsobit. Při pohledu do gólových statistik utkání je zřejmé, že se mu to podařilo. „Takto jsem střídal už několikrát. Tým se nachází v herním tempu a střídající hráč se do toho musí okamžitě dostat. Naštěstí se mi to povedlo a skóroval jsem už v první minutě svého pobytu na hřišti," posunul se ve vyprávění dále.

Jan Hendrych v současnosti studuje Vysoké učení technické v Brně. Nyní to vypadá, že by si v krajském přeboru mohl připsat větší počet minut strávených na hřišti. „Přes zkouškové to teď bude volnější. Předtím jsem si chodil zahrát za naše béčko, které působí v I. B třídě.

Za něj nastupuji také rád. Podobně jako v áčku je i tam skvělá parta," mínil dále hráč, jenž začínal v bruntálském Slavoji, následně se přesunul do Olympie a v Bruntále zůstal i potom, co se oba kluby sloučily v jeden. „Fotbal jsem si zatím zahrál pouze v tomto městě," usmíval se.

Vzhledem k tomu, že kvůli nepříznivému počasí musely být dva zápasy Murova výběru odloženy, tým se vyrovnává s anglickými týdny. Zvlášť poté, co vyhrál okresní fotbalový pohár a dostal se do krajského. V tabulce přitom balancuje na samé hraně sestupu. „Zachránit se v této soutěži bude hodně těžké. Ve středu jsme sice prohráli doma s Polankou 1:2, ale o víkendu se opět představíme na našem opraveném hřišti.

Tentokrát nás čeká Bílovec. Věřím, že získáme další body a v tabulce se posuneme o něco výše," zadoufal v závěru bruntálský útočník. Nedělní duel Slavoj Olympie proti Bílovci má začátek v 17 hodin.