Důležitou roli v defenzivě Bruntálu hraje Jakub Dohnálek. Bývalý bek Liberce, jenž si se Slovanem a předtím i SFC Opava zahrál v naší nejvyšší soutěži, zamířil do mužstva trenéra Antonína Mury před jarní částí minulé sezony. „Neměnil bych,“ přiznal devětadvacetiletý obránce.

Za prvními Dětmarovicemi nedlouho před koncem podzimu zaostáváte o pouhé dva body. Vládne s prozatímními výsledky spokojenost?

Už v minulé sezoně jsme měli kádr, který se měl pohybovat výše. Teď jsme nahoře, daří se nám, máme kvalitní tým, ale myslím si, že jsme mohli mít na kontě ještě více bodů. O některé jsme zbytečně přišli.

Čelo tabulky je nesmírně vyrovnané, podle mého se o postup bude bojovat až do samého konce. Osobně jsem nečekal, že to od prvního do nějakého šestého místa bude tak našlapané. V každém kole musíte hrát na maximum, protože každá ztráta je cítit. Pořád vlastně hrajete samá důležitá utkání.

Zasloužil by si Bruntál divizi?

Mám za to, že ano. Pravidelně na nás chodí hodně lidí. Můžeme se pyšnit hezkým stadionem a kvalitním zázemím. Divize by městu slušela. Určitě by se jí v Bruntále nikdo nebránil.

Zanedlouho uplyne rok od ode dne, kdy jste do klubu přišel. Jak jste si za tu dobu ve Slavoj Olympii zvykl?

Jsem tam moc spokojený a s kluky vycházíme velice dobře. Zajímavostí je, že v mých téměř třiceti letech jsem v Bruntále jeden z nejzkušenějších. Někteří spoluhráči jsou hodně mladí ve věku kolem dvaceti nebo dvaadvaceti let. V takovém kolektivu člověk omládne. (smích)

Neunavuje vás dlouhé dojíždění? Bydlíte totiž až v Brně.

V brzké době se to naštěstí změní. Chystám se vrátit zpět do Opavy, takže náročné dojíždění odpadne. Budu to mít podstatně blíž a budu stíhat víc tréninků. Takhle jsem měl co dělat, abych si s týmem zatrénoval alespoň v pátek.

Co říkáte na nové posily Marka Kyselého a Tomáše Adamovského?

Oba jsou přínosem a naše výkony zvedli nahoru. Oběma se střelecky daří a jsou to velice důležité články naší sestavy. Tomášovi to pálí a přesně takový typ útočníka, bijce vepředu, jsme potřebovali. Marek dokáže tvořit hru a umí velmi dobře zahrávat standardky.

S Lukášem Češkem ve stoperské dvojici vám to taky klape?

Podle mého nám to vyhovuje, společně se nám hraje dobře a rozumíme si. A to i z toho důvodu, že Lukáš není typ stopera, který by nakopával, místo toho se snaží rozehrát.

Jak jste na tom zdravotně? V jednom utkání jste musel střídat kvůli problémům s kotníkem.

Měl jsem výron, ale v té chvíli to vypadalo hrozivěji, než to ve skutečnosti bylo. Nijak mě to neomezovalo a nakonec jsem nepřišel o žádný zápas.

Sledujete výkony rodného Vítkova, který se potácí u dna tabulky I.A třídy? Relativně před nedávnem přitom ještě hrál krajský přebor.

V minulosti áčko mělo poměrně dost lidí. Někteří ale odešli a od té doby se to hraje v méně hráčích. Pokud někdo z nich vypadne, je problém. Záleží na tom, jak se mužstvo sleze. Podle mě je to škoda, protože fotbal ve městě lidi zajímá. Potíže s nedostatkem fotbalistů má ale více klubů.

Ve fotbalových kuloárech se proslýchá, že o vás snad má mít zájem ambiciózní Fulnek, jenž s přehledem vede I.B třídu a vrací se zpět na výsluní. Je na tom něco pravdy?

(smích) Fotbalové kuloáry toho asi ví více než já. O žádné nabídce nevím a popravdě bych za Bruntál ani neměnil. Jak už jsem řekl, jsem zde moc spokojený. Rozhodně chci zůstat, na úplný závěr své aktivní kariéry bych se však chtěl vrátit do Vítkova.

Jakub Dohnálek se narodil 12. ledna 1988 ve Vítkově. Už v mládí se u něj projevil velký fotbalový talent, což dokazují mnohé nominace v mládežnických reprezentačních výběrech ČR. S velkým fotbalem začínal v Opavě, kde si poprvé vyzkoušel českou nejvyšší soutěž. Poté přestoupil do Liberce.

Kromě těchto klubů působil i v Hlučíně nebo na Slovensku ve Spartaku Trnava. Největší část své kariéry strávil na pravém beku, ale v Bruntále, kam zamířil z rodného Vítkova, momentálně nastupuje na pozici stopera.