Po fotbalové stránce to byl zřejmě ten nejlepší dárek, který mu mohli jeho svěřenci nadělit. Připomenutí sedmačtyřicátých narozenin trenéra Antonína Hudského mělo v neděli vítěznou příchuť. Krnovský kouč si liboval především v úvodní půlhodině, byť domácí mužstvo zahazovalo jednu šanci za druhou.

Po utkání ale zářil spokojeností, ač vzpomínal na neproměněné gólovky. "Měli jsme pět stoprocentních šancí, nedali jsme je a kluci najednou začali nakopávat balóny. Tím pádem dostávali vysoké hráče soupeře do hry a zbytečně jsme přestali hrát po zemi. Pak se z toho stalo skoro drama," litoval v rozhovoru.

Poprvé na jaře jste ale hráli na skutečném trávníku, bylo to znát?
Myslím, že ne. Přírodní hřiště je přírodní hřiště, nicméně diváci viděli, že prvních dvacet minut bylo naprosto v naší režii. Dali jsme dvě krásné branky, minimálně další dvě jsme mohli přidat, de facto bylo rozhodnuto. Mrzí mě, že jsme po přestávce přestali hrát v záloze po zemi, začali jsme nakopávat balóny. To, co jsme si v kabině řekli, z nepochopitelných důvodů pohaslo. Pak se z naší hry stala křeč. Bylo to takové nemastné neslané, i když jsme měli nějaké šance.

Vaše převaha byla evidentní především v první půli, mohli jste klidně vyhrát drtivým rozdílem.
De facto tak, jak jsme hráli prvních třicet minut, hrajeme i venku. Nevím, proč na domácích zápasech padne na kluky taková deka. Důležité jsou však tři body, někdy můžete hrát třeba krásně, ale získáte jen bod.

Nebál jste se o výsledek, když vaši svěřenci zahazovali jednu šanci za druhou?
Samozřejmě trošičku ano, ale klukům jsem věřil, že si už gól dát nenechají.

O nedělním utkání Krnova s Frýdlantem čtěte zde.

Přiznejte, myslíte po pěti jarních kolech na postup? Jelikož on reálný je.
Postup je daleko, do konce sezony zbývá ještě hodně kol. Ale jak jsem říkal na začátku jara, chceme se dostat nahoru a teprve potom uvidíme, jak se tabulka vyvrbí. Nyní nás čekají velmi tři těžké zápasy. Jedeme do Nového Jičína, doma nás čekají Petrovice a ve středu Hájek a Synové, potažmo Jakubčovice. Třeba se zadaří a kluci se na silné soupeře vytáhnou. Ale znovu, kádr není tak široký, jak jsem si myslel, kluci byli zranění, někteří se vrátili z marodky a navíc nám stále schází klid v koncovce. Dneska jste to viděl sám, šance jsme řešili příliš zbrkle. Ale jak říkám, důležité jsou tři body, jdeme zápas od zápasu.

Po přestávce váš jednoznačný tlak opadl, co je potřeba zlepšit, aby se tomu tým příště vyvaroval?
Hlavně se musím vyvarovat nakopávaným míčům. Jakmile mužstvo nedá gól, zbytečně sáhne k dlouhým balónům a příčina je taková, že se báli o výsledek. Takže především hrát po zemi.