Prozraďte, co jste po zápase říkal hráčům v kabině?

Bylo to nemastné neslané, moc se mi náš výkon nelíbil, nedáváme branky. Za zápas jsme měli jedinou šanci po Heinrichově střele, slušně ještě vypálil Tomáš (syn Antonína Hudského pozn. red.).

Už jste ten problém zmínil, během zápasu jste si nevytvořili prakticky žádné výraznější šance. Proč?

Sám nevím. Na tréninku jsme poctivě trénovali, celý týden se v rámci přípravy vyvíjel velmi dobře, hráči si věřili. Ale vidíte, přijde utkání a všechno je jinak.

Oproti předchozím zápasům jste sáhl do sestavy. Na hrotu od začátku nastoupil Bačovský.

Kádr nám výrazně narušilo zranění Němečka, který má něco se zády. Sestavu jsem proto musel vykompenzovat tak, aby Garba mohl hrát zadního stopera, tím pádem hrál Bačovský v útoku a Daříček se přesunul do zálohy.

Do branky se v neděli postavil pro změnu Toldi. Bylo to kvůli jeho výkonu v utkání s Oldřišovem?

To vůbec ne. Kuba Řeháček má po jednom souboji z minulého zápasu s Oldřišovem naražený kloub, proto nemohl nastoupit mezi tyče.

V přechodu do útoku se výrazně trápíte, co je potřeba zlepšit?

Na to se hráčů ptám taky (smích). Nerozumín tomu, na tréninku makají, věří si, ale když přijde na věc a mají v ostrém zápase podat velký výkon, tak je výsledek křečovitý. Fanoušci to vidí sami, ani se nedostaneme do šestnáctky, a když jo, tak chaoticky a zbrkle zakončujeme.

Neškodí vám například, že hrajete na umělém trávníku?

Samozřejmě nyní po bitvě bude každý říkat, že kdybychom hráli na přírodním hřišti, tak máme tři body. Ale když nejsme schopni dát gól, tak můžeme hrát třeba i na Wembley a bude nám to málo platné (smích).

Reportáž z nedělního zápasu proti Pusté Polomi, včetně bohaté fotogalerie, naleznete ZDE.